В лікарських цілях найчастіше застосовуються листя евкаліпта. Це гарне вічнозелене дерево родини миртових надзвичайно багате однойменною ефірною олією (до 3% чистої ваги) , завдяки чому здавна використовується для лікування захворювань органів дихальної системи.

Крім того, листя евкаліпта містять до 6% цінних дубильних речовин, гіркот, органічних кислот та інших сполук. Евкаліпт має відхаркувальну, обезболюючим, загоюючим ефектом – що є досить нагальним для курців. В гомеопатії евкаліпт призначається при таких характерних симптомах, як порушення, задишка, гарячковий стан і жага – теж відомий «синдром курця».

Застосовують евкаліпт у вигляді настоїв, настоянок, відварів і ефірного масла. В аптеках можна купити готові препарати, можна зробити і самостійно. Для отримання добової дози 1 столову ложку листя евкаліпта наполягають в термосі 0,5 л окропу. Таким чином виходить підтримуючий засіб, яким можна користуватися, в принципі, при будь-терапії, що проводиться для відмови від куріння.

Для посилення корисних властивостей евкаліпта і кращої його засвоюваності бажано додати в настій по столовій ложці меду і гліцерину. Курс лікування становить 3-4 тижні, протягом яких настій потрібно приймати по 50 мл 5-7 разів на день.

Для полоскань 10 г листя заливають 1 склянкою окропу і витримують 2 години в закритому посуді, потім охолоджують до кімнатної температури. Спиртова настоянка евкаліпта буде корисна при кашлі різного походження, в тому числі «кашель курця». Її приймають по 20-30 крапель з половиною склянки охолодженої кип’яченої води тричі на день.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Народна медицина
Народні способи відмови від куріння
Ефірні масла від куріння
Матеріали по темі


 • Ефірні олії

  17.08.2007

 • Кидаємо палити за допомогою імбирного пива

  03.02.2008

 • Відвар з вівса від куріння

  01.11.2015

 • Корінь аїру від куріння

  20.12.2008

 • Оман від куріння

  20.12.2008

 • Чебрець (чебрець) від куріння

  20.12.2008