Кинути, напевно, намагався кожен курець — хто з понеділка, хто з першого січня. До речі, Новий рік досить скоро – не пора дати собі чергову обіцянку? З електронними сигаретами це може вийти набагато простіше, ніж за допомогою однієї лише «залізної» волі. Адже багато з тих, хто продовжує курити — в глибині душі визнаючи правоту Моз — не розлучаються з шкідливою звичкою зовсім не тому, що справа це варте уваги, а просто не можуть кинути.

Будь-який курець ґрунтовно доповість, які види залежно утримують його в сигаретному полоні. Фізична – і з цим електронна сигарета легко впорається, маючи змінні картриджі з різним вмістом очищеного нікотину. Плавно переходячи від великої кількості нікотину до малого, потім до безникотиновому, організм, звиклий до певній дозі, легше перенесе повна відмова від наркотику. Тривалість «куріння» кожного виду картриджа нічим строго не регламентована, хіба тільки особистими відчуттями. Ну сподобалося людині палити безникотиновую сигару, так нехай хоч все життя курить!

Але якби ще цей злощасний нікотин був головним і єдиним злом, таящимся в запаленою сигарети! Адже сам по собі він не так вже й шкідливий – більше того, лікарі здавна визнають за ним і лікувальну силу. Середньовічні ескулапи лікували тютюном зубний біль і мігрень – сучасні продовжувачі справи Гіппократа замислюються про терапевтичний ефект нікотину при хворобі Альцгеймера і розсіяному склерозі…

Насправді найстрашніше в сигареті — її їдкий дим містить канцерогени, токсичні смоли, чадний газ, синильну кислоту, радіоактивні елементи, у тому числі свинець і полоній. І цим ми дихаємо?! Ура, електронна сигарета не робить ніякого диму! Лише вода з розчиненим у ній нікотином і ароматичними компонентами перетворюється в пар, що імітує тютюновий дим. При вдиханні пари нікотин через кілька хвилин досягає легенів, надходить в кров, потім у стражденний мозок… і ніяких проблем!

Другий вид залежності – психологічна, і з цим, на жаль, складніше. Адже сам процес куріння – своєрідний ритуал, підмінити який чим-небудь іншим зовсім непросто. Незважаючи на запевнення виробників, єдиним злагодженим хором стверджують, що куріння електронного дітища зі стовідсотковою точністю імітує живий процес куріння, досвідом це не підтверджується. Кажуть, більше нагадує кальян. Ну що ж, все одно більш звично, ніж жуйка або пластир. Решта – справа бажання!

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння