Кожному активному борцю за власне здоров’я добре відомі борошна, супроводжуючі розлучення з поганими звичками. Особливо багато і яскраво про це малоприємне процесі можуть повідати завзяті курці. Десятки років наука робить все можливе, щоб полегшити їм перехід у лави курців, але поки що не дуже результативно.

Хоча і на цьому, безумовно, цінуються ринку намагаються залучити прогрес на службу суспільству. Електронники теж намагаються кинути, як виявилося! Напевно, тому і задумалися над таким оригінальним винаходом, як електронна сигарета.

Першими «електронні сигарети» для охочих кинути палити, але ніяк самостійно не справляються із згубною звичкою, запропонували (як це останнім часом трапляється з багатьма новинками) китайці. Компанія «Golden Dragon» викинула їх на ринок винаходів зовсім недавно, але вони вже викликали шквал думок: від дуже оптимістичних оцінок до різкого неприйняття. Чи допоможе це курцеві дійсно розлучитися з сигаретою? Чи виявляться вони більш дієвими, ніж пропоновані зараз пластирі, таблетки, жуйки і різноманітні народні засоби?

Зовні електронні сигарети виглядають як звичайні, і так само відбувається насичення організму курця нікотином. Гарантується тільки позбавлення від попутного вживання різних смол, продуктів горіння та інших токсинів. Виходить, що вони не стануть повною відмовою від куріння взагалі, а просто одна сигарета заміниться на іншу — причому не найдешевшу, так як орієнтовна ціна встановилася на позначці близько 200 доларів. Купівля змінних картриджів також вимагає додаткових витрат.

І все ж, електронні сигарети – добро чи зло, до якого курці швидко звикнуть, так і не попрощавшись з поганою звичкою? Великі тютюнові компанії, звичайно ж, будуть проти новинки. Хто ж захоче добровільно відмовитися від величезного прибутку, яку приносить тютюнопаління? Але судячи з тих темпів росту популярності, які електронна сигарета набирає в Європі і за кількістю компаній, що освоїли випуск цієї продукції – майбутнє у новинки є.

Основною причиною цілого ряду захворювань курців є все ж не сам нікотин, який, як визнають лікарі, в невеликих кількостях навіть корисний для організму людини, а ті самі продукти горіння і смоли, які курець вдихає з димом сигарети. Широко рекламовані «легкі» сигарети містять досить велику кількість смол, але, тим не менш, позиціонуються тютюновими компаніями як досягнення в боротьбі за здоров’я.

Електронна сигарета позбавить від цієї проблеми: в організм потрапляє тільки нікотин. А отже, зникає цілий ряд патологічних факторів, шкідливих для здоров’я людини. На хвилі загальної боротьби з курінням в Америці і Європі, де активно пропагується здоровий спосіб життя, а куріння забороняється майже у всіх громадських місцях, електронна сигарета стає найбільш прийнятним варіантом для завзятого курця. Напевно, варто спробувати самому, щоб вирішити, хто ж правий: прихильники чи противники новинки?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння