Чиє життя важче — курця чи курити? Відповідь здається очевидною — звичайно, перше! Але, як сказав один мій знайомий про своє великовозрастном сина: «Він не п’є, не курить – звідки ж у нього друзі візьмуться!» Безперечно, курити шкідливо. Хоча … не завжди?

Попереджувальний напис Моз німим докором дивиться з кожної пачки — кидай, поки ще не пізно!. А реальність підказує зворотне. Постійні перекури на роботі – що ж, кинув палити і паші тут за всіх, поки вони там свій організм нікотином підгодовують? На роботу і з роботи в пробках годинами – це ж які нерви витримають, без звичної затяжки?

Але як же з почуттям провини перед оточуючими, що не курять, а волею-неволею немов би і курять завдяки вам? А діти, домашні тварини – для них сигаретний дим у сто разів небезпечніший. Громадянський обов’язок, нарешті – треба і про екологію подумати.

Електронна сигарета, на думку її творців, покликана вирішити всі ці проблеми. Ну, немає у вас поки що бажання відмовлятися від згубної пристрасті! Організм наполегливо вимагає свою законну порцію нікотину, руки нічим зайняти, вид задумливо-споглядальний вам дуже йде.

Зовні нове покоління електронних сигарет мало чим відрізняється від справжніх. Шкоди паління для здоров’я абсолютно ніякого – ковтнули нікотину з змінного картриджа, а оточуючі навіть не здригнулися. На прогулянці від коляски з немовлям проводити не доведеться. Взимку у кватирки двадцять разів на дню стукати зубами, за дверима на сходовій площадці мерзнути. Автомобілістам особливо пощастило. Така сигарета салон не забруднить, дірки в шкіряних сидіннях не пропалить – вогню немає, диму немає, недопалків (адже її не обов’язково «докурювати» до кінця, до розрядженого акумулятора) теж немає.

Мандрівникам, безумовно, жити стане легше, жити стане веселіше – з електронною сигаретою в зубах стій собі посеред цивілізованого Берліна — або в будь-якій іншій розумній країні, де давно усвідомили страшний шкоду куріння і введені суворі заборони. І пожежникам можна позаздрити. Електронна сигарета при «тліючому» кінчику абсолютно пожежобезпечна. Ніхто не заборонить курити таку ні в салоні, ні в поїзді, ні в метро.

Без диму – адже все зло сигарети аж ніяк не в нікотині, а в продуктах горіння – оточуючі зможуть, нарешті, дихати тим повітрям, яке всім нам залишиться від вихлопних газів автомобілів, викидів хімічних заводів і т. д. і т. п. Так що, вдихнемо на повні груди?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння