Виробники знаходяться сьогодні на піку популярності електронних сигарет, покликаних допомогти завзятим курцям розлучитися з шкідливою звичкою, декларують їх безпеку. Можливо, це дійсно так – в порівнянні зі звичайними сигаретами. Але часто в рекламних текстах різних фірм зустрічаються і заяви типу «100% здорове куріння!» або «Ніяких шкідливих хімічних речовин!».

Більш того, деякі безсоромні продавці пішли ще далі: вони без тіні сумніву проголошують, нібито Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) досліджувала і схвалила застосування електронних імітаторів для боротьби з тютюнопалінням. Ще б – ця абревіатура завжди магічним способом діяла на всіх, хто так чи інакше вірить в медицину – важко знайти організацію авторитетніше!

Але чи так це насправді? В цілях запобігання спекуляції на власному імені штаб-квартира ВООЗ була змушена поширити комюніке, в якому офіційно повідомила – цей поважний інститут не має ніякого відношення до рекламних публікацій продавців електронних сигарет (e-cigarettes). За словами представника Відділу неінфекційних хвороб і психічного здоров’я ВООЗ д-ра Ала Алвана, немає ніяких підстав стверджувати, що це винахід безпечно і ефективно для подолання залежності. Електронні сигарети ніколи не проходили авторизованих досліджень, які могли б це підтвердити.

Можливо, що вони менш шкідливі, ніж звичайні сигарети – завдяки очищенню від смол та інших хімічних речовин. Але, з іншого боку, доза нікотину в e-cigarette перевершує менш технологічний аналог. Більш того, у винаході нікотин поставляється в організм у вигляді дрібнодисперсного аерозолю, яка теоретично всмоктується в більшій концентрації, ніж дим.

Не варто забувати і про те, що ароматичні сполуки, з допомогою яких виробники домагаються смакових відчуттів «справжньої сигарети», також не проходили ніяких токсикологічних тестів. Фактично ніхто не знає, наскільки шкідлива ця «горюча» суміш!

Варто задуматися про те, наскільки можна довіряти продавцям прогресу…

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння