Кожні шість секунд тютюн забирає одне життя. Щорічно куріння стає причиною смерті 5,4 мільйонів людей. Якщо не вжити рішучих заходів, то до 2030 року ця цифра зросте до восьми мільйонів. У 21 столітті від тютюну може померти майже мільярд людей, які не зуміли побороти свою пристрасть до сигарет, нюхательному тютюну, кальянам, сигар і курильних трубок.

Куріння у всіх його формах залишається головною причиною смертності у всьому світі. Тютюн вбиває від однієї третини до половини людей, які регулярно вживають протягом 15 років. Про це повідомляється в представленому в четвер у Нью-Йорку новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я(ВООЗ).

У доповіді підкреслюється, що більша частина курців хочуть, але не можуть відмовитися від сигарети як засобу доставки нікотину в мозок. Його автори звертають увагу на те, що число жертв тютюнової епідемії перевищує число жертв будь-якого інфекційного захворювання. Незважаючи на цю сумну статистику, жодна країна світу повною мірою не виконала міжнародні вимоги, які отримали закріплення в Рамковій конвенції ВООЗ по боротьбі проти тютюну. Вона набула чинності 27 лютого 2005 року.

Конвенція зобов’язує учасників повністю заборонити рекламу тютюнових виробів, підвищити ціни і податки на виробництво та продаж тютюнових виробів та запровадити заходи щодо захисту некурящих. Вона забороняє паління у громадських місцях. Згідно з конвенцією, написи, що містять попередження про шкоду куріння, повинні займати половину площі упаковки тютюнового виробу.

У доповіді повідомляється, що лише 5 відсотків населення світу проживає в країнах, які повною мірою реалізували хоча б одну з пропонованих заходів, спрямованих на скорочення рівня куріння, і взяли всеохоплюючу національне законодавство. 40% відсотків стан світу досі дозволяють палити в лікарнях і школах.

Доходи урядів держав від податків на тютюн в середньому в 5 000 разів більше коштів, які вони витрачають на боротьбу з ним.

Сьогодні ВООЗ запропонувала шість ключових стратегій, спрямованих на те, щоб звернути тютюнову епідемію назад. Вони стосуються контролю за тютюном і політики запобігання куріння; захисту людей від тютюнового диму; надання допомоги курцям, які побажали покінчити зі своєю шкідливою звичкою; попередження людей про небезпеку куріння; введення заборони на рекламу сигарет; зростання податків на тютюн.

«Ці шість стратегій, які можуть реалізувати і бідні і багаті країни, якщо їх об’єднати у вигляді пакета, дають нам шанс зупинити наростаючу епідемію», — заявила в четвер Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чань на прес-конференції в Нью-Йорку, яку вона провела спільно з мером цього міста Майклом Блумбергом. Він надав фінансову підтримку при підготовці цієї доповіді.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Матеріали ВООЗ
Сигарети
Матеріали по темі


 • Рак ротової порожнини

  28.06.2007

 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Ресуспендированный тютюн

  05.07.2007

 • Основні факти про тютюн

  05.07.2007

 • Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ)

  26.09.2007

 • re: Марії …”Хто що порадить…”

  17.02.2008