Хотілося б поговорити на тему куріння. Я не буду писати про те, як куріння шкодить здоров’ю, викликаючи захворювання, як людина потрапляє в залежність і займатися рекламою всі можливі препаратів. Просто по факту, спробую розібратися, чому ж ми палить? Для чого це треба? А про те як від цього позбутися, я теж не в курсі. Перепробував практично всі. І що в результаті? Сиджу і пишу цю статтю, підкурюючи чергову сигарету. Може в процесі написання і стане ясно для чого я її пишу.

Всім відомо, що веде за собою куріння. Про це повторюють на кожному кроці, на кожній пачці пишуть послання від Моз, призводять статистики та приклади захворювань і смертей, але все парна. Візьмемо результати статистики: у Росії за різними джерелами курять від 50 до 70 відсотків чоловіків середнього віку, генофонд так сказати російських людей, більш як 14 відсотків жінок, 50 відсотків хлопчиків, учнів у школі і 40 відсотків дівчаток, це підростаюче покоління, майбутнє Росії.

В рік, в нашій країні 270 тисяч людей помирає від куріння, наприклад, якщо ми порівняємо з даними по наркоманії – це 100 тисяч осіб, по Сніду ще менше. По туберкульозу дані теж високі, але знову ж таки більша частина – пов’язано з курінням. Не буду приводити всіх цифр, ясно тільки одне, що куріння займає перше місце за кількістю смертей. Ні, не подумайте, що я веду просто банальний підрахунок, намагаючись показати, що, мовляв, від куріння ось скільки людей померло, а від іншого лише ось стільки.

Кожна людина унікальна у своєму роді і його життя безцінне, не залежно від того, з якої причини він закінчив своє життя. Просто на даному етапі мого життя мене цікавить саме ця проблема, залежність від куріння, навіть я б сказав, що це далеко не залежність, а хвороба з великої літери. Для чого ж ми куримо, дивлячись на цю статистику? Чому нічого не робиться, щоб захистити нас від куріння? Всі ці написи на пачках мізер порівняно з пропагандою сигарет і табако куріння. Адже це легалізований бізнес, який приносить величезні прибутки. Господарі цього бізнесу зацікавлені в грошах, а не в нашому здоров’ї.

На будь-яку рекламу вони зроблять ще десять реклам тютюну, лише б не падала продаж і нас навіть не зупинить той факт, що сигарети будуть дорожчати, ми будемо продовжувати витрачати не одну тисячу рублів в рік за привілей – труїти себе изодня в день, кожну годину, а то і кожні 20-40 хвилин. Але найголовніше, що нас ніхто не змушує це робити. Ми самі, добровільно, проводимо ритуал травлення. Кожен з курців задає собі дуже часто один і той же питання – навіщо він курить? Яка потреба в цьому? Адже і на смак нікотин зовсім не солодкий, так і пахне жахливо. Будь некурящий відвертається від диму і починає кашляти. Адже наші тіла не народжені зі звичкою палити, чому ми не можемо від неї відмовити? Кожен раз коли закінчуються сигарети ми починаємо панікувати, як ніби це наш маленький помічник, щоб жити. Кажучи «ми», я маю на увазі саме ту частину людей, яка хворіє курінням. Як багато набирається питань і це всього лише одиниці, які виникають при розумінні того, для чого я палю?

Які тільки спроби я не робив, щоб позбавиться від куріння. Сила волі, яка допомагає лише 1% людей, що палять. Багато хто і дня не витримують, вирішивши позбутися паління. І справа навіть не в тому, що вони безпорадні і слабохарактерні. Часто, навпаки, це люди, що займають великі пости, підприємці, різні діячі. У багатьох проходить місяць або більше без куріння, а потім знову в кабалу, в рабство. Зі мною відбувалося теж саме.

Всілякі препарати. Я просто не можу зрозуміти одного, як можна вилікуватися від залежності від нікотину тим же нікотином? Адже всі ці препарати в основній масі надають заміщає дію нікотину: сигарети на нікотинову жуйку, сигарети на нікотиновий пластир, таблетки і так далі. І навіть приймаючи ці препарати, все одно хочеться курити, взяти в рот сигарету і вдихнути дим. Я чув про чудесну дію всіх цих «ліків», але, спробувавши, не став здоровим. Чому? Може причина лежить не під простим словом «звичка», як люблять повторювати, а набагато глибше? На рівні підсвідомості? Може сила навіювання про необхідність палити набагато сильніше протидії анти куріння? Тому, як до самого нікотину легко звикнути, але і легко відвикнути. Про що говорять провідні фахівці в цій області, проводячи дослідження.

Остання моя спроба кинути курить, була після прочитання книги, не буду писати який, щоб не робити реклами. Я вдячний автору за гарну чистку мізків. Вона мені допомогла, я відчув свободу від куріння перший раз за 10 років. Я насолоджувався життям без сигарети, вдихаючи повітря на повні груди, відчуваючи запахи по-іншому і відчуваючи смак їжі так, як повинно бути. Чому насолоджувався? Та тому, що знехтував застереженнями автора, що тільки одна затяжка поверне все на круги своя. Так і вийшло.

Для чого ж я тоді пишу цю статтю? Скоріше всього це більше розраховано для тих, хто вільний від куріння. Для того, щоб не здійснювали тієї дурниці, про яку потім шкодували, може все життя – куріння. А для курців – зайвий раз замислитися, хоча я точно знаю, що про це вони думають хоч би на частку секунди кожен день і кожен раз, коли закурюють. Впевнений в одному, що здаватися не збирається і твердо вирішив, що звільнюся з полону куріння. Адже опускати руки – це остання справа.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння