Реклама і бажання тісно ув’язані — будь то реклама дитячих товарів, коли мам переконують у тому, що ось саме цей крем зробить дитину-самим, або реклама сигарет, яка б’є по бажанням на рівні інстинктів.

Ось і типова рекламна дівчина з сигаретою — яскравий приклад такого впливу. Тут і прихована підґрунтя сексу, і натяк на гламурність, і зухвалий виклик. Ці дівчата з сигаретою одночасно говорять про своєї жіночності і натякають на те, що вони «свої хлопці».

Дівчина з сигаретою — непоганий співрозмовник, і це легко пояснити — не буде вимушених пауз у розмові, незручність можна легко замаскувати пропозицією сигарети або прикурювання.

Але дівчина курить — це ще й виклик здоров’ю — власним, своїх близьких, і, що найсумніше, своїх дітей. У молодості все здається легко переборним і незначною, а потенційні проблеми, про яких розповідають лікарі та активісти антитютюнового руху і зовсім не приймаються всерйоз — люди звикли жити на авось. Брати позику у власного здоров’я — не найкращий варіант, але усвідомлення цього приходить занадто пізно.

Що ж являє собою дівчина з сигаретою?

Насамперед, це людина з хронічною патологією бронхо-легеневої системи. Крім того, що порушується дихальна функція, легкі гірше постачають киснем весь організм. Це по ланцюжку спричиняє проблеми з іншими органами і системами.

Самим чутливим до гіпоксії(нестачі кисню) є головний мозок. Сонливість, млявість, запаморочення, часта позіхання — ознаки кисневого голодування. Курці рідко висувають ці скарги — вони просто звикають до них, забувши про те, як працює мозок без нікотинового отруєння.

Наслідки кисневого голодування видно неозброєним поглядом: сіруватий відтінок шкіри, її сухість, поява лусочок — не до кінця ороговілого епітелію. Шкіра молодих дівчат, немов індикатор, що відображає стан внутрішніх органів. Але якщо проблемну шкіру ще можна якось замаскувати, то внутрішні органи прикрасити ніяк не можна, що особливо добре видно на аутопсії — посмертному розтині.

Рано почавши курити, дівчина ставить під загрозу своє материнство. Справа в тому, що яйцеклітини — жіночі гамети, з яких після запліднення розвивається зародок, формуються в період овогенеза, тобто під час ембріонального періоду дозрівання дитини жіночої статі.

До моменту народження в яєчниках дівчинки «сплять» кілька сотень тисяч яйцеклітин, які після статевого дозрівання стають готовими до зачаття. Нікотин, котинін, а також синильна кислота, ароматичні вуглеводні та аміни, метанол і формальдегід диму викликають порушення в процесі дозрівання і виходу яйцеклітин, а також безпосередньо пошкоджують клітинні тканини.

При цьому у курців порушена моторика фаллопієвих труб, а не так давно стало відомо, що і стінки матки втрачають нормальну здатність до нидации(прикріплення) заплідненої яйцеклітини. Звідси — підвищена частота позаматкових вагітностей у курців, труднощі із зачаттям, звичне невиношування.

І це — лише мала частина того руйнівного дії, що нікотин впливає на жіночий організм.

Дівчина з сигаретою швидше приверне увагу оточуючих. Вона сексуальна і красива, і поговорити з нею — запросто. З цигаркою простіше знайти співрозмовників — у тій же курилці. Можна вести розмови ні про що, ліниво перекидаючись фразами. А що потім? Легко цій дівчині розлучитися з сигаретою? Чи Легко буде з нею в сімейному житті, яка далека від романтичних мрій і порожнього базікання, і яка вимагає відповідального ставлення до здоров’я всіх домочадців, в тому числі чоловіка і дітей, навіть ще не народжених.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Вплив куріння на жіночий організм
Жіноче куріння
Матеріали по темі


 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Жіночий організм більш схильний до раку від куріння

  09.08.2007

 • Як сигарети впливають на жінок

  15.08.2007

 • Куріння під час вагітності

  05.09.2007

 • Доведено: Під час місячних важче кинути палити

  22.04.2008

 • Як я кинула курити і що з цього вийшло

  29.08.2009