На дорослих, які потрапили в мережі побутової наркоманії зразок куріння, розумні доводи не діють. Начебто, викладки — здорові і логічні, факти — очевидні, аргументи — незаперечні. Але ж курять! Не палять дорослі і діти проти куріння — а курцям все одно.

Що стає приводом для такого завзяття? Причин такої поведінки маса. Це може бути особливість психологічного складу — наприклад, стенический тип особистості взагалі характеризується життєлюбством, небажанням звертати увагу на труднощі і застереження.

Для таких курців підібрати доводи дуже складно. Причиною такої поведінки може бути загальна тривожність або легкі депресивні розлади, коли навіть найменші зміни навколо або просто думки про них неприємні, людина їх просто не чує. Знайти аргумент для такої розрізненої маси людей — складно.

Але існує один вагомий аргумент — це діти. Прирікати дітей на життя в прокуреній квартирі(а вона буде прокуреній, навіть якщо курити на балконі, на кухні, у ванній, на майданчику в коридорі — від диму сховатися неможливо) — це означає прицільно підривати їх здоров’я, погіршувати діяльність головного мозку, а значить — знижувати практично всі їхні потенційні можливості.

Діти курців батьків гірше вчаться, швидше втомлюються, їм складніше виспатися і відпочити — дим непомітний, але він невидимості його шкідливість не знижується.

Всім своїм поводженням діти курців проти куріння, але батькам простіше звинуватити школу — в низькій успішності, дитини — у поганій поведінці, родичів — у негативному впливі або пустощів чада. Все, що завгодно — лише б ніхто не став вказувати на куріння як очевидне джерело проблем.

Чому дорослих — апріорі вважаються розумними — потрібно переконувати у необхідності кинути палити? Чому ніхто не усвідомлює, що куріння — не просто медична проблема. Це ще і різко негативний приклад дітям, то є приклад антисоціальної поведінки, особливо якщо розглядати його з точки зору психопатології.

Адже тут у наявності — кілька патологічних ознак, наприклад байдужість до почуттів і відчуттів інших, нездатність відчувати почуття провини, підвищена агресивність та інші.

Тобто, батьки, закурюючи сигарету, не тільки погіршують фізичний стан своєї дитини, але й закладають передумови проблем у подальшому, дорослому житті.

Інтуїтивно діти проти куріння. Вони не соромляться виражати ворожість до запаху, що виходить від курця, навіть пробуючи курити, діти ховаються і приховують цей досвід. І лише з часом вони розуміють, що суспільство в цілому ставиться до куріння дуже толерантно. І замикається коло, формуючи нові покоління залежних людей, у яких в свою чергу народяться діти, які спочатку будуть проти куріння, а потім також увіллються до лав курців.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Шкода куріння
Чому діти курять
Матеріали по темі


 • Діти і закон: правила гри

  04.07.2007

 • Атеросклероз

  06.08.2007

 • У чому шкідливість паління тютюну і як від нього позбутися

  20.08.2007

 • Наші діти курять?!

  06.11.2007

 • Яку дію надає куріння на ваш організм

  03.02.2008

 • Кидай курити! І переконай іншого…

  16.08.2008