Ні для кого не секрет, що батьківщиною тютюну є Америка, і в країни Європи він потрапив завдяки знаменитому мандрівникові Христофору Колумбу, який вирушив відкривати Індію. Ця подія відбулася в 1495 році.

Ось тоді все і почалося. Тютюн стрімкими темпами набрав популярність, уряди багатьох країн, в тому числі і в Росії, робили спроби боротьби з цим, але безрезультатно.

Зараз же кожні 10 секунд одна людина в світі вмирає з причин, пов’язаних із вживанням тютюну. Тютюн викликає близько 3 % хвороб, відомих медицині і 6 % всіх смертей у світі. Від вживання тютюну у всьому світі в даний час помирають близько 3 млн. чоловік. Цілком ймовірно, що через 40-50 років ця цифра збільшиться у кілька разів.

Починаючи з 1950 року від тютюну загинуло 62 млн. чоловік, тобто більше, ніж загинуло під час Другої світової війни. По суті справи — вживання тютюну — можна порівняти з ще однією війною, в якій людство несе колосальні втрати. Нині пандемія найбільш гостра в Центральній та Східній Європі, а також у Західному Тихоокеанському Регіоні. Прогнози і тенденції вживання тютюну на одного дорослого показують, що споживання в цих країнах знаходиться серед найвищих у світі, і все ще продовжує рости.

Згідно з показником DALY(disability adjusted life years) число смертей від тютюну продовжує зростати. За підрахунками вчених до 2020 року тютюн викликатиме 12 % смертей у світі. Він також є зростаючою причиною DALY(роки непрацездатності перелічені на роки втраченого життя).

Всесвітня організація охорони здоров’я прийшла до висновку, що тютюн швидко стає більшою причиною смертності і захворюваності, ніж будь-яке окреме захворювання.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Матеріали по темі


  • Про нікотині

    03.09.2008

  • Тютюн-тютюнець

    30.08.2010