Нещодавно Американське онкологічне товариство(American Cancer Society) провело дослідження, яке уявлення мають американці про ракових захворюваннях. Незважаючи на багаторічні зусилля чиновників від охорони здоров’я, медичних працівників та засобів масової інформації, результати виявилися жалюгідними.
Американцям було запропоновано для оцінки 12 неточних або абсолютно недостовірних тверджень про онкологічних захворюваннях. Опитані повинні були визнати ці твердження істинними або помилковими. Тільки дві третини змогли правильно визначити хибність 7 з 12 тверджень, а правильно відповіли на всі питання взагалі одиниці.

За результатами, які наводить американське агентство Washington ProFile, 67 відсотків жителів США заявили, що ризик померти від раку в їх країні з кожним роком збільшується. Це притому, що за останні 30 років відзначається стабільне зниження кількості летальних випадків.

Майже 39 відсотків погодилися з тим, що життя в місті, де повітря забруднене автомобільними і промисловими викидами, з більшою ймовірністю призводить до раку легенів, ніж щоденне викурювання пачки сигарет. За статистикою, куріння небезпечніше брудного повітря в кілька десятків разів. Показово, зазначає американське інформаційне агентство, що небезпека паління схильні недооцінювати курці.

Майже 30 відсотків заявили, що використання електронних пристроїв, таких як стільникові телефони, підвищує шанси захворювання на рак. Насправді подібна зв’язок поки ще не встановлена.

15 відсотків вважає, що використання таких гігієнічних товарів, як шампунь або дезодорант, здатне викликати рак. Ця зв’язок на сьогодні також не виявлено.

А 6 відсотків опитаних виникнення раку грудей віднесли на наслідки носіння бюстгальтера.

Аналіз респондентської аудиторії показало, що рівень медичних знань вище серед освічених людей. При цьому жінки менше довіряють недостовірної інформації. Автори дослідження пояснюють це великим їх інтересом до цієї тематики і більшої «підкованістю»….

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння