Назва цього психоактивної речовини походить від грецького «опион», що означає «сік маку». Опіум – це молочний сік, одержуваний їх головок опіумного маку. Зовні опіум являє собою коричневе речовина, що утворилася внаслідок загуснення латексного або в’язкого молока з надрізаної макової голівки.
З однієї макової голівки маку можна отримати до 0,05 грама опіуму-сирцю. Основними географічними районами вирощування опіумного маку є Близький Схід, Східна Європа і деякі області Південної Америки. Найкращим вважається малоазіатський і балканський мак. Опіум включають в себе 15 алкалоїдів, але основними і найбільш сильними з них вважаються морфій, кодеїн та тебаин.

Якість впливу опіуму на психіку залежить від рівня вмісту в ньому морфіну. При курінні вплив опіуму порівняно менше, ніж при введенні його з допомогою ін’єкцій. Це відбувається з-за того, що частина препарату згорає або йде в повітря разом з димом.

Найбільш дієвий спосіб – внутрішньовенний. Ефект від нього виходить набагато сильніше і довше. Людина переживає своєрідний сплеск задоволення, який деякі порівнюють з оргазмом. Після цього настає стан спокою і фізичного оніміння і повного розслаблення.

Морфій – головний алкалоїд опіуму був відкритий в XIX столітті німецьким фармацевтом Сертурнером. Цей алкалоїд отримують шляхом розчинення опіуму в гарячій воді, в яку додається вапно, щоб викликати відкладення органічного осаду. Після видалення осаду, додається хлористий амоній. Випадає осад. Пізніше відбувається фільтрація цього розчину.

Спочатку морфій служив в медичних цілях(болезаспокійливий ефект). Ще один алкалоїд опіуму – кодеїн, також слугує на благо людству. Він має болезаспокійливу ефектом і ідентичний за властивостями з морфієм. Препарати, що містять невелику відсоток вмісту кодеїну, дозволений для продажу.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Опіумна наркоманія
Матеріали по темі


  • Історія початку куріння опіуму

    03.11.2008

  • Рівень поширеності опіуму

    03.11.2008