Є питання, яке незмінно виникає у тих, хто збирається кинути палити, і це пошук того, чим замінити сигарети в хвилини тяги до куріння? Якщо послухати різних адептів від ЗСЖ, то можна вирішити, що якщо людина задається цим і подібними питаннями, то це може означати, що в глибині душі він не готовий розлучитися з курінням, у нього є сумніви, або в необхідності цього, або у власних силах.

Але при цьому не варто забувати, що нікотинова залежність у вигляді куріння цигарок – це не стільки фізична залежність, скільки психічна адикція, нездорова тяга.

Зрозуміло, що коли у людини забирають щось, що міцно увійшло в його життя і є приводом відчути позитивні моменти, то він починає відчувати виражене занепокоєння, яке потім трансформується в необхідність замінити забране.

Крім того, природа не терпить порожніх місць, воно обов’язково повинно бути чим-небудь заповнено. Що прийде у вашому випадку на зміну куріння?

Плюси і мінуси…

Сьогодні проблем з відповіддю на питання, чим замінити куріння сигарет, у курців не існує. Кожен може знайти собі що-небудь підходяще, комусь більше подобаються так звані безпечні сигарети: електронні або безнікотинові; інші воліють льодяники або солодкі драже; для когось виходом стають жувальні гумки або насіння.

Але, на жаль, у всіх цих замінників є свої недоліки: від льодяників псуються зуби і фігура, жувальна гумка викликає підвищену шлункову секрецію, а електронні та безнікотинові сигарети не завжди ефективні при відвиканні.

Чому ж варто замінювати сигарети і які переваги і недоліки є у кожного «замінника»?

Сигарети замінять льодяники

Багато курці, які не знають чим замінити сигарети, починають у великих кількостях вживати льодяники, смоктальні цукерки або драже. Це непогано допомагає боротися з тягою до куріння, льодяники впливають на рецептори ротової порожнини і органи дихання, якоюсь мірою замінюючи сигарету.

Особливо ефективні цукерки зі смаком м’яти – вони зменшують бажання палити, освіжають подих і містять менше цукру. Популярність цукерок в якості замінника сигарети цілком обгрунтована: вони не викликають звикання і дійсно допомагають впоратися з тягою до куріння.

Але якщо замінювати кожне бажання закурити цукерками, то кількість калорій, а також цукру перевищить всі розумні норми, а звідси проблеми з надмірною вагою і порушенням вуглеводного обміну.

Жувальна гумка проти сигарет

Жувальні гумки можна розділити на 2 великі групи: звичайні і спеціальні, що містять нікотин. Перші «працюють» за таким же принципом, як і цукерки: замінюючи звичне куріння іншим дією – жуванням.

Але, вибираючи жуйку зі смаком ментолу або кориці, не можна забувати, що постійно жування викликає підвищене виділення шлункового соку, а значить, збільшує ризик розвитку гастриту і виразки шлунка. Нікотинові жувальні гумки містять нікотин і, позбавляючи від симптомів відміни, вони не виліковують від тяги до куріння.

Електронна сигарета замінює звичайну

Електронна сигарета сьогодні вважається одним з найбільш дієвих способів боротьби з нікотиновою залежністю. Повністю копіюючи зовнішній вигляд сигарети і ритуал закуривания, вона допомагає боротися з психологічною залежністю і звичкою палити, а завдяки тому, що в організм потрапляє не сигаретний дим, а пар, шкоду для організму мінімізується.

Але, на жаль, цей засіб теж не панацея від куріння, вдихання пари не здатне замінити відчуття паління, а сама електронна сигарета – звичайну. Сьогодні лікарі і вчені сперечаються про користь і шкоду електронних сигарет, але вже експериментально доведено: електронна сигарета замінює звичайні сигарети для тих, хто і сам хоче кинути палити.

Безнікотинові сигарети – зручно і безпечно?

Безнікотинові сигарети виглядають і впливають на організм так само як і звичайні, але склад їх тютюну не входить нікотин. Такі сигарети – реальна альтернатива звичайним, але використовувати їх рекомендується лише в період відвикання від куріння. Адже при вдиханні диму безникотиновой сигарети в організм потрапляють смоли чадного газу, бензопірен та інші компоненти, які не менш шкідливі для здоров’я.

Інші «замінники» сигарет

Замінити сигарети можна насінням, соломками для напоїв, жуванням дерев’яних паличок або перекусом замість перекуру. Але у кожного способу, крім переваг є маса недоліків, і чи варто міняти одну проблему на іншу, кожен курець повинен вирішити самостійно.

Варто міняти одну залежність на іншу?

Кидаючи курити, не потрібно продумувати, ніж замінити сигарету, а провести «ревізію» своїх спонукальних мотивів до відмови від куріння. І якщо чесна відповідь на питання «Чому я хочу кинути курити» покаже, що причина криється в чому завгодно, але не у власному огиду до куріння, то навіть з замінниками сигарет кидання може виявитися неефективним.

Якщо ж кидає знаходить, чим замінити сигарету, то потрібно бути готовим до того, що не існує замінників безпечних, а значить — можливі проблеми, викликані вже прийомом замінника.

Карамель або перекушування — надмірна вага, жувальна гумка — порушення травлення, овочі і фрукти теж не нешкідливі та ще в кількостях, порівнянних з кількістю викурених за день сигарет.

Не необразливо і жування всіляких паличок — від сірників до гілочок дерев. Сірники просочуються пальним складом, який, м’яко кажучи, не корисний для людини, а гілочки дерев можуть надати побічна дія, так і просто бути неприємними на смак.

У будь-якому випадку важливо розуміти, що не варто гнатися за двома зайцями відразу, і шкоду від зайвого льодяника і один кілограм зайвої ваги, навряд чи сильніші шкоди від дня-двох куріння. Та й не обов’язково, що ви будете роками налягати на солодке після відмови від куріння – тиждень, два, і все.

Вибирати вам! Що ви хочете отримати, здорове життя, нехай і з невеликими ускладненнями на першому етапі, або ж роки куріння?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Заміна сигарети
Альтернатива сигарет
Матеріали по темі


 • Жувальний Тютюн (Снюс)

  28.06.2007

 • Вибір способу відмови від куріння

  14.08.2016

 • Снюс – гідна альтернатива, якщо не можна диміти

  07.08.2007

 • Шведський снюс і підхід зниження шкоди в контролі над тютюном

  07.08.2007

 • Снюс корисніше сигарети

  17.08.2007

 • Вогонь без диму буває!

  09.09.2007