За великим рахунком радикальних змін в житті тих, хто кинув палити, не з’являється. Відмовившись від сигарети, людина не позбавляється абсолютно нічого в нормальному, фізіологічному сенсі. Так, йде звичка, йде ритуал або супроводжують його елементи, але втрати чогось важливого не відбувається.

Ось що кажуть що кинули палити.

Олег, 28 років, стаж курця 6 років.

Я кидав курити сам по собі, без методик і планування. Просто прокинувся вранці і сказав собі, що більше не курю. Були і «болячки», і зривався близько 10 разів, але все ж я не курю майже 2 роки. Спосіб життя в цілому не змінився, але помітно це тільки зараз. В перші дні і місяці мені здавалося, що звалилося все.

Мені не було чим зайняти себе вранці на зупинці, я боявся пройти повз курилки на роботі, і при цьому мене туди сильно тягнуло, ввечері мені не вистачало сигарети, щоб посидіти і відпочити. Тобто, я реально думав, що втратив щось у звичному способі життя. Але зараз ясно, що «курилки» нічого не додавали мені, а посидіти, подумати вечерком можна і просто за розмовами або за розкладанням пасьянсу.

Ольга, 36 років, стаж куріння 17 років.

Я кинула з «Табексом». Кинула легко. Якихось особливих змін у способі життя я не помітила. Було відчуття втрати, надлишку часу, брак тактильних елементів, але я розуміла, що це просто йде звичка, умовний рефлекс.

Чоловікові зізналася в цьому, точніше, поскаржилася, він, жартуючи, назвав мене собачкою Павлова, і мені цього вистачило. Згадалися картинки зі шкільного підручника з цими собачками з фистулами і крапельками слини. Стало гидко, і думки пов’язувати сигарету і мій спосіб життя більше в голову не приходило.

Кирило, 42 роки, стаж курця 29 років.

Я курив, можна сказати, змалку. Ніколи не пробував кинути курити, а тут раптом вирішив, що вистачить. Не курю 8 місяців, небагато, звичайно, але все ж. Що пішло з мого способу життя?

Багато, я вважаю. Не вистачає аромату сигарет. Не вистачає різних крихітних миттєвостей — хоча б кави з сигаретою вранці. Що ще? Іноді з’являється думка, що потрібно було поєднувати кидання з якимись глобальними змінами в житті, щоб отримувати підкріплення від інших подій.

Дратує фальшивість тверджень про те, що з відмовою від сигарет життя стане щасливою і буде суцільним задоволенням. Як би не так! Але при цьому в мозку, в душі глибоко живе думка, що за великим рахунком не змінилося нічого. Рівень щастя і задоволення (не від сигарет) залишилися на тому ж рівні.

І досвід курців, і фізіологія говорять про одне й те ж: куріння не є запорукою якогось конкретного способу життя. Чому ж курці нарікають на те, що їм не вистачає чогось у звичному способі життя?

А не вистачає їм двох речей: підтвердження рефлексу (процес куріння підкріплюється на рефлекторному рівні, досить згадати, як людина тягнеться до сигарети «на автоматі» в конфліктних ситуаціях) і… підтвердження власної сили, значущості.

Справа в тому, що кинути палити для багатьох кшталт подвигу, доводиться долати безліч проблем особистого і соціального плану. Але коли людина кидає, він починає відчувати тугу за того підйому, впевненості в собі, з тим складностям кидання, які він героїчно подолав. І тоді в голові народжується або фрустрація — невідповідність бажаного і наявного, або одна з її форм — розчарування.

Звідси — туга за куріння, по процесу кидання. Звідси зростає помилкове відчуття нестачі чогось в житті, життя здається прісним (ще б, після такої боротьби), і готову відповідь на питання «чому?» лежить, здається, на поверхні — тому що кинув палити.

По закінченні часу в голові вляжуться бурі, пов’язані з відмовою від куріння. З’явиться ясність думок та вміння аналізувати. І тоді відчуття зміненої способу життя неодмінно піде. Як, втім, завжди — час лікує.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Кинути палити
Історії успіху
Матеріали по темі


 • Як кинути курити назавжди!

  15.10.2015

 • Унікальний метод повного позбавлення від нікотинової хвороби

  05.02.2008

 • re: Марії …”Хто що порадить…”

  17.02.2008

 • СИГАРЕТИ ПРОТИ КУРІННЯ – ПРОДАМ ПАТЕНТ

  16.08.2008

 • Кинути палити раз і назавжди

  16.11.2017

 • ЗНЯТИ ТЮТЮНОВУ ЗАЛЕЖНІСТЬ МОЖНА ШВИДКО

  01.02.2009