Впливають чи цигарки на зовнішні дані? Чи впливає куріння на зростання? Чи може тіло трансформуватися завдяки смолам? Природно! Кожна викурена сигарета – це чудова можливість для того, щоб замість витонченої і граціозною дівчата, або стрункого і м’язистого хлопця перетворитися в висушене, в’яле і крючковатое дерево.

Відчувати себе коротуном в світі велетнів навряд чи може бути приємним. При цьому мати нормальний ріст, гарне тіло і привабливі зовнішні дані може кожен, варто лише вчасно позбутися від шкідливих звичок. Особливо від куріння.

Фактори здорового зростання, або як куріння впливає на сантиметри

Під поняттям “чинник зростання” криється складний медичний термін, в якому можна нарахувати безліч воістину жахливих слів. Щоб уникнути розмов про проліферації і диференціювання живих клітин, варто сказати, що під факторами здорового зростання криється:

 • продуктивна і безперешкодна робота “клітин зростання”;
 • розвиток тіла і кісток дитини або підлітка згідно природному процесу;
 • тривалий виробок гормонів і стовбурових клітин.

Завдяки цим біологічним процесам фази росту не порушуються, і розвиток не припиняється. Якщо під час “перехідного віку” підліток активно палить, робота відповідають за ріст клітин частково блокується і призупиняється. В результаті чого юний курець може не добрати, закладених природою, сантиметрів.

Вплив куріння на зростання дітей та підлітків – незворотний процес запущений

Юнацький максималізм, надумана дорослість і бажання виділитися серед однолітків, часто закриває очі на реалії життя. Викурюючи пачку за пачкою, хлопці і дівчата женуться слідом за телевізійної модою, однак при цьому підписують собі “карликовий вирок”.

Довести їм, що курити шкідливо і що це початок кінця – неможливо. Тому, напевно найкращим варіантом буде розповісти про недалекому майбутньому юного курця. Шкода, що в дитинстві і юнацтві майбутнє всім здається віддаленим і обов’язково світлим, і такі аргументи як правило так-же не приймаються.

Вчені всього світу наполегливо продовжують твердити про те, що куріння в підлітковому віці загрожує уповільненням зростання. Дівчата можуть так і залишитися “демо-версією дівчата”, з не до кінця сформованим тілом. Наполегливо продовжуючи палити, вони будуть володіти малим тулубом і короткими ногами, все життя заздрячи високим і витонченим дівчатам з модельною зовнішністю.

Підліткове куріння впливає і на хлопчиків. У пік свого розвитку, коли хлопчики знамениті незграбністю, довгими і худорлявими руками, плечима немов тремпель і горобиними ніжками, вони ризикують ніколи не перетворитися в шикарних хлопців з обкладинок журналу. А все чому?

Тому що куріння в підлітковому віці призупиняє основні фази здорового росту та генетично закладені дані вмирають під гнітом нікотину назавжди.

Бажаючи змінити своє життя, дізнатися які фактори здорового росту і повернути тіла нормальні форми, потрібно:

 • кинути палити негайно;
 • відправитися в спортивну секцію, хореографічний гурток або на плавання;
 • піти з кращої компанії-провокатора.

Безсумнівно, відмовити собі в настільки провокаційним, дорослою і модною звичкою вкрай проблематично. Однак, досить згадати, як куріння впливає на ріст, здоров’я та зовнішній вигляд, постаратися побачити себе в майбутньому, як сигарета тут же полетить в найближчу урну.

А що по дитячому курінню?

Особливо небезпечним вважається дитяче куріння. Дитина не тільки труїть свій організм цілком, але і ризикує назавжди залишитися карликом.

Причина в тому, що карликовість проявляється в 10-12 років. Це той самий період, коли організм приймає рішення, чи варто йому рости далі, або “і так нормально”. І якщо дитина всупереч всьому продовжує активно палити, існує масштабний ризик все життя бути метр у стрибку.

Так яким чином куріння впливає на ріст?

1. Природні з’єднання клітин, які відповідають за розвиток росту, замість того щоб розмножуватися – помирають. Це стає першопричиною уповільнення процесу.

2. Нікотин породжує гормональний збій в організмі. Завдяки цьому у підлітків ростуть вуса, грубіє голос, погіршується пам’ять. Враховуючи те, що гормони одними з перших впливають на ріст і нормальний розвиток підлітка, допустити деформації природних процесів у жодному разі не можна.

3. Сигарети блокують доступ кальцію в кістки. Від цього підліток має недорозвинені і надзвичайно крихкі кістки. Як результат – це не тільки зовнішній вада, але і слабке деформоване тіло, не пристосоване до нормальним фізичним навантаженням.

4. Куріння важко б’є по нервовій системі. Кожен, хто стверджує, що заспокоюється в процесі куріння, насправді робить собі “ведмежу послугу”. Під впливом наркотичних речовин тимчасове розслаблення дійсно настає, але в перспективі сигарети завжди б’ють по нервовій системі, тим самим істотно її слабшаючи. А оскільки нерви ростуть в організмі по всьому тілу, то їх активність припиняється разом із зростанням і м’язів і кісток.

У результаті підліток стає низькопробним сортом людини. Він не тільки низький і невпевнений в собі, але і володіє жовтими зубами, задушливим диханням, вусами, як у таргана і фігурою паралелепіпеда. Навряд чи такий курець може привернути чиюсь увагу і викликати невимовний захват.

Що можна зробити, якщо тютюновий дим, як повітря?

Кожен, хто серйозно задається питанням про те, чи впливає куріння на зростання, може відновити стан організму, повернувши розвиток в нормальне русло. Для цього знадобиться докласти не мало зусиль. Однак, це того варто.

Для того, щоб нормально рости, потрібно:

 • прийняти чітке рішення більше не курити;
 • позбутися від усіх спокус (остання пачка, остання сигарета, яка курить компанія…);
 • виключити пасивне паління (друзі, з якими я просто постою”, батьки, трудовик у школі тощо);
 • харчуватися здоровою їжею, насичувати організм вітамінами.

У тому випадку, якщо кинути палити під силу, справжніми помічниками в цій проблемі стануть сигарети Захарова, Сигарети Діас, Zerosmoke.

А що ви думаєте про вплив куріння на зростання? Курили в підлітковому віці? Як це позначилося на вашій розвитку?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


 • Настільна книга кидає палити

 • Календар кидає палити

 • План відмови від куріння