Багатьох цікавить питання, що стосується залежності ваги від куріння. Давайте спробуємо його розібрати. В принципі, не можна сказати, що курець сильно відрізняється за вагою від некурящого людини. Ви можете зустріти курця і стокилограммового. І все ж середньостатистичний курець на кілька кілограмів легше, ніж не курець. Але це швидше виснажена худоба, людина висохлий, щупленький. Виходячи з цього виникає питання, чи дійсно куріння впливає на вагу людини?

Варто знати, що нікотин всього лише не дає вазі рости. На це є кілька причин:

  • погіршення апетиту;
  • інтоксикація організму;
  • перекури замість перекусів;
  • прискорений обмін речовин;
  • ефект наркотиків.

Зникнення апетиту при курінні можна порівняти з втратою апетиту при хворобі. Тому подумайте, чи потрібно вам таке схуднення? Адже шкода, що ви завдасте нікотином, не зрівняється ні з якими кілограмами.

Як же тютюн впливає на організм?

Поступаючи в організм, нікотин пригнічує апетит. Саме тому людина починає менше їсти. Це відбувається, тому що організм сприймає його як отрута. Усі сили він починає витрачати на його нейтралізацію і на перетравлення їжі сил просто не залишається. В результаті немає і апетиту. Подібний стан можна порівняти з наступним: коли людина з’їсть щось зіпсоване, останнє, що йому хочеться, так це знову поїсти. Те ж саме відбувається і тут, пригноблений організм не має бажання приймати їжу.

Якщо ж ви курець з «пристойним стажем», то ваш організм вже перестає правильно і в повній мірі засвоювати поживні речовини. Це може незабаром призвести навіть до невеликої втрати у вазі. До того ж при курінні рівень глюкози в крові підвищується. Організм вже не в змозі відрізнити його від норми і перебуває «в омані».

Ще одна причина невеликої втрати у вазі: тютюн – як наркотик, він замінять задоволення, яке людина отримує під час прийому їжі, тому курець все частіше починає палити замість того, щоб перекусити. Або ж використовує куріння в якості антидепресанту. Але це не гормони щастя, це жорстокий обман. І платити за нього доведеться…

Але давайте розглянемо, які ж наслідки такого схуднення?

Багато мрійники схуднути (особливо жінки, швидше, навіть дівчата у підлітковому віці) думають, що таким чином захистять себе від ожиріння. Однак це фантазія. Незважаючи на те, що вага дійсно знизиться, ви отримаєте ураження органів травлення, мозку, нервової системи і так далі. Стрілки на терезах вас влаштовують, факт. А показники здоров’я? Прагнуть до нуля. Готові стати таким нулевиком?

Так задумайтеся, чи потрібно вам так позбавитися від пари кілограмів, натомість отримавши, наприклад, рак шлунка? Не дуже приємна альтернатива, правда? Вже краще бути апетитною пампушкою, ніж черствим сухарем, напханим канцерогенами.

Під час куріння отрути залишаються в роті, потім зі слиною або ж з їжею потрапляють в шлунок. Спочатку виникає виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, а потім вже рак. Найстрашніше, що на початкових стадіях, коли рак можна вилікувати, людина часто навіть не підозрює про його існування, так як він не проявляється. Але коли з’являються болі, буває вже пізно що-небудь робити… Язвенникам часто призначають яку-небудь “Дієту №3”. Як вже тут не схуднути! На порожньому киселі і прісної курочку!

А що ж відбувається з вашим мозком? Як ви, напевно, знаєте, мозок отримує всю інформацію про організм і обробляє її. Це складний процес, в якому нікотин викликає збої.

Тому у людини, що палить, спостерігається приплив енергії, але це уявне «Все добре в Датському королівстві». Тютюн – наркотик, як говорилося вище. Нікотин викликає відчуття ейфорії. Саме тому хочеться курити ще і ще. Вже через п’ятнадцять хвилин після першої затяжки курець відчуває радість. Але, як доведено фахівцями, нікотин швидко виводиться організмом через сечу, приблизно через годину. Саме тоді у курця знову виникає бажання «затягнутися».

А чи знаєте ви, що під час куріння у вас у роті осідає близько чотирьох тисяч різних токсинів?? Саме вони, проникаючи в організм, порушують роботу абсолютно всіх органів! Після першої затяжки дим, проходячи через вас, залишає коричневі плями на зубах. А такі гази, як формальдегід і аміак, збуджують нервову систему.

Потрапляючи в трахею, дим, несучи ці ж токсини, осідає на «віях» бронхолегеневої системи, ускладнюючи її роботу. Адже ці війки призначені для очищення легенів від усіх шкідливих сторонніх часток і рідин. Потім вся таблиця Менделєєва» потрапляє в кров і розноситься по всьому організму, доходячи до надниркових залоз. Саме тому відбувається небувалий приплив енергії. А виділений адреналін підвищує серцебиття, як результат – інсульт з часом. Вчені стверджують, що залежність від сигарет, можна порівняти із залежністю від героїну.

Задумайтеся ще раз, так вам страшні ці кілограми?

Чомусь нікому з вас не приходить в голову, наприклад, щоб схуднути заразитися туберкульозом. А що? Це, можна сказати, те ж саме. Адже після того, як людина кидає палити, він злегка поправляється, і це зрозуміло. Адже організм приходить в нормальний стан, при якому засвоюються не всі поживні речовини, відповідно, підвищується апетит. Тобто, можна сказати, людина одужує. Те ж саме відбувається після будь-якої хвороби, але думка про те, що: «Може, мені ще повболівати?» не приходить нікому. Так з’їжте ви краще плитку шоколаду і отримаєте ту ж радість, що від сигарети. Нехай ви видужаєте на два кілограми, але будете здорові!! Деякі звертаються з цією проблемою навіть до психотерапевта.

Будьте розумніше, сходіть до фахівця, нехай він вам допоможе розробити правильну дієту на перші місяці, в такому випадку набір ваги буде невеликим. Зате ви відчуєте себе набагато краще, адже організм буде здоровий! А якщо ви ще й займетеся спортом взагалі не видужаєте. Не бійтеся зайвих кілограмів, а наслідків, які можуть привести в прямому сенсі до «гробової дошки»! Нехай ці слова не залишаться порожнім дзвоном у вашій свідомості, зупиніться, поки не пізно! Зараз є безліч способів для цього: книги, пластирі та багато іншого. У вас у всіх є сім’ї: діти, чоловіки, дружини. Ви їм дуже потрібні! Так просто зібрати всю волю в кулак! Бажання жити, повинна бути понад усе! Адже людське життя – безцінне. Є що заперечити?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння