«Бупропіон» — дженерик популярного за кордоном «Зибана» — препарату, що полегшує відвикання від куріння. «Бупропіон», як і «Зибан», не має фармакологічної реєстрації в Російській Федерації. Це означає, що отримати рецепт і купити його в аптеках не можна. Продається «Бупропіон» тільки в інтернет-аптеках, але це означає, що всю відповідальність у випадку розвитку побічних ефектів бере на себе покупець.

Вітчизняні інтернет-аптеки пропонують до продажу «Бупропіон», «Nosnoq», «Бупрон». Основна діюча речовина цих препаратів — бупропіон, повний аналог бупропіону, що входить до складу «Зибана». Такі препарати—аналоги називаються «дженерики», вони проходять всі необхідні фармакологічні, біологічні та клінічні дослідження. За рахунок того, що випускаються дженерики не під брендовими марками на звичайних фармацевтичних підприємствах, їх вартість нижче вартості оригінальних препаратів, а їх ефективність еквівалентна оригіналам.

Опис

Таблетки білого або блакитного кольору, доза активної речовини — 75, 100 і 150 мг. Таблетки гіркі на смак, чинять легкий анестетический ефект на слизову рота. Таблетки «Бупропіон» легко діляться за ризик, нанесеної посередині, швидко розчиняються у воді.

Фармакологічна дія

Бупропіон — антидепресант другого покоління, селективний інгібітор зворотного захоплення катехоламінів. Його ефективність як антиникотинового препарату заснована на придушенні психологічної залежності від нікотину (нікотинової залежності), а також на безпосередньому антидепрессивном ефекті, який знижує негативні прояви, що з’являються в процесі відвикання від куріння.

Свідчення

Основний і допоміжний лікарський препарат для лікування нікотинової залежності.

Протипоказання

«Бупропіон» не можна використовувати у разі, якщо приймаються такі лікарські препарати:

 • будь-які інші антидепресанти, в тому числі інгібітори МАО (Моклобенид, Ипрониазид, Фенелзин, Прозак, Амітриптилін);
 • анксіолітики (Алпразолам, Ксанакс, Тріазолам)
 • глюкокортикоїди (стероїди), у тому числі зовнішньо у вигляді мазей, кремів (преднізолон, гідрокортизон та інші);
 • деякі антибіотики (Ципролет, Ципрофлоксацин та аналогічні);
 • бета-блокатори, які використовуються при лікуванні гіпертонії і серцеві препарати;
 • протипаркінсонічні препарати;
 • інсулін та цукрознижувальні оральні препарати.
 • Не можна застосовувати «Бупропіон» страждають епілепсією будь-якої форми, а також тим, у кого були судоми незалежно від їх генезу (фебрильні, невротичні, після травми голови). Не призначають «Бупропіон» особам молодше 18 і старше 60 років, вагітним і годуючим матерям, а також страждаючим цукровим діабетом, хронічними захворюваннями печінки і нирок, хворобою Паркінсона, хворобою Альцгеймера, онкологічними та аутоімунними захворюваннями, сильною алергією, вимагає лікарського контролю.

  Спосіб застосування та дози

  Перші 6 днів приймається по 1 таблетці 150 мг (або відповідну кількість таблеток меншого дозування) один раз на добу, незалежно від прийому їжі. З 7 дня приймається по 1 таблетці два рази на день.

  Таблетки не розжовувати, не дробити, запивати не менш ніж ½ склянки води.

  Повний курс лікування — 7 тижнів.

  В середині другого тижня прийому необхідно призначити день, який куріння буде повністю припинено. Після цього триває прийом таблеток як звичайно. Не слід змінювати дозу, навіть якщо здається, що препарат недостатньо ефективний.

  Побічні явища

  Аналогічні таким у більшості антидепресантів. Це сухість у роті, біль у животі, порушення стільця. Можливі сонливість чи збудженість, тремор кінцівок (тремтіння), атаксія (хиткість ходи), запаморочення, мінливість настрою (від плаксивості до люті), зниження лібідо, зміни апетиту. Відзначалися випадки свербежу або шкірної висипки, вугреподібних висипань.

  Більшість побічних явищ проходять в перші 7-10 днів прийому, однак, якщо вони переходять у хронічну форму або надто виражені, а також, якщо в період прийому «Бупропіону» з’явилися які-небудь зміни в стані здоров’я, відчуттях, реакціях — слід негайно звернутися до лікаря, сказавши, який препарат приймався ( «Бупропіон») і з якою метою.

  Додаткові вказівки

  Куріння і прийом «Бупропіону» не є взаємовиключними. Починати прийом «Бупропіону» слід ще в період куріння — це підвищує ефективність препарату.

  Не слід самостійно змінювати стандартну дозу препарату, а в разі виникнення сумнівів — проконсультуватися з лікарем.

  Прийом «Бупропіону» категорично заборонений особам з суїцидальними спробами і думками в анамнезі, а також страждають епілепсією.

  Ціна

  В інтернет-аптеках вартість однієї пігулки «Бупропіону» ( «Nosnoq», «Бупрон»): 30-35 рублів.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння