Кампанії проти куріння широко проводилися ще на початку ХХ століття. Тоді суспільству погрожував туберкульоз і воно було рішуче налаштований на боротьбу з курінням і тютюновим димом. Сьогодні ми стикаємося з подібною проблемою. Але поговоримо про наслідки пасивного куріння. Ця небезпека підстерігає нас на кожному кроці – на роботі. У кафе, ресторанах, громадських місцях, салонах автомобілів.

Людини, вдыхающего тютюновий дим, переслідує ризик захворювання на рак легенів, серцево-судинні захворювання. Якщо людина хвора на астму, навіть при пасивному курінні його чекає черговий напад задухи. В ідеалі, всім слід триматися від смертоносного тютюнового диму подалі. Але поки ми беззахисні перед цією загрозою, пропонуємо скористатися деякими рекомендаціями.

 • Захистіть свій будинок. Більшість курців добре знають, в якому будинку вони не зустрінуть схвалення з приводу своєї звички. Як правило, вони й не намагаються палити в гостях у таких людей. Але якщо Ви хочете попросити людину утриматися від куріння в своєму будинку, скажіть це так, щоб курець зрозумів, що Вам неприємний тютюновий дим, а не той. Хто курить. Так Ви не скривдите людини і захистите себе від необхідності пасивного куріння. Дайте своїм гостям можливість покурити — але нехай вони зроблять це на вулиці, в саду або на ґанку, тобто в добре провітрюваних місцях. Куріння на вулиці не так дратує. В будинку палити не дозволяйте і нехай для Вас не існує ніяких «виняткових випадків».
 • Інформуйте вхідних про своє ставлення до куріння прямо з вхідних дверей(це можна зробити за допомогою якихось цікавих табличок, наклейок). Запрошуйте людей в будинок, не пахне тютюновим димом(або щось в цьому роді). Все залежить від Вашої фантазії.
 • Салон автомобіля – практично замкнутий простір. Не дозволяйте палити в своєму автомобілі. А якщо вже Вашому попутникові-курцеві невтерпеж, зробіть зупинку на перекур. Про таких зупинках, якщо дорога далека, можна домовитися заздалегідь. Краще втратьте кілька хвилин, ніж здоров’я.
 • У ресторанах, кафе вибирайте приміщення для некурців. І якщо Вам все ж таки заважає запах тютюнового диму, проникаючий їх «палить зони» — сміливо скаржтеся адміністратору. Скарги відвідувачів – не кращий сигнал для керівництва таких закладів. Повірте, Ваш голос обов’язково буде почутий.
 • Просіть у політиків на передвиборних кампаніях заборони куріння в громадських місцях. Це теж дуже дієвий метод боротьби з пасивним курінням.
 • Самотужки важко щось зробити. Але якщо кожен пасивний курець всерйоз займеться цією проблемою, стане пропагувати захист від тютюнового диму – тим самим дозволить собі і своїм близьким уникнути небезпеки, то суспільство в цілому від цього тільки виграє!…

  А в ідеалі зробити ще краще, піднімати на боротьбу знайомих, писати скарги.

  Зробити це можна на сайті уряду Російської Федерації.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння