А все-таки курці замислюються про шкоду куріння. Про це — нехай опосередковано — може свідчити зростаюча популярність різних пристосувань для куріння. Для одних вибором стає трубка, для інших — мундштуки, хто вибирає кальян, а тепер є ще одне пристосування, яке прийшло з практики куріння канабісу — бонги для куріння.

Бонги, як і інші пристосування для куріння, прийшли зі східної культури, точніше — з Таїланду, і в перекладі слово бонг (в адаптованому варіанті) означає «водяна трубка». Можна вважати, що кальян і бонг — родичі, оскільки сутність дії у них однакова. А ось конструктивно вони різняться, як і утилітарними властивостями.

Почнемо з того, що куріння за допомогою бонга — це чисто практичний момент. Немає складних ритуалів, як з кальяном, немає того пафосу і поважності, які так характерні для шанувальників трубки.

Бонг на батьківщині виготовляється з бамбука (тепер, звичайно, і з сучасних матеріалів) і являє собою порожню трубку висотою 25-35 см з глухим дном і верхнім вихідним отвором. З одного боку трубки, трохи вище дна — не більше 5 см — проробляється отвір з діаметром, достатньою, щоб у нього проходив дим.

В цей отвір вставляється інша трубка, з воронкоподібним розширенням на кінці або ж з щільно підігнаної чашечкою з отвором у дні. В основну трубку вливається вода так, щоб в неї впадала нижня частина бокової трубки, в яку вкладається марихуана або тютюн.

Потім тютюн підпалюється, повітря втягується через верхнє отвір основної трубки, дим від горіння тютюну проходить крізь воду, охолоджується, втрачає частину кіптяви і вдихається курцем.

Що це дає? По-перше, істотну економію, особливо якщо мова йде про каннабисе або дорогому сорт тютюну. По-друге, охолоджений дим не так сильно діє на порожнину рота і гортані, і, нарешті, менша кількість кіптяви потрапляє в легені курця.

На цьому, власне, переваги і закінчуються. Пасивне куріння так і залишається проблемою, незважаючи на протилежні запевнення шанувальників бонг ів для куріння — тютюн або коноплі горять у відкритій чашечці, і дим від них в точності також потрапляє в дихальні шляхи оточуючих.

Щоб отримати звичну дозу тютюну через бонги для куріння, курець змушений або частіше палити, або збільшувати тривалість куріння — що не дозволяє на повному серйозі говорити про який-небудь практичної корисності такого варіанту куріння.

Ще більш посилює цей факт те, що багато курців і виробники бонг ів рекомендують додавати не воду, а який-небудь напій, нібито з метою отримання смакової насолоди або пом’якшення дії диму та активного речовини (нікотину або гашишу). Насправді використання різних добавок може тільки погіршити шкоду куріння, як наприклад, куріння через бонг з залитим коньяком або лікером, коли через легені всмоктується не тільки нікотин, але і пари алкоголю.

Не можна забувати і те, що автентичні бонги для куріння виготовлялися з рослин, — найчастіше бамбука або інших трав з порожнистим стеблом, або з міді. Сучасні боги виготовляються з самих різних матеріалів, використання яких може завдати шкоди.

Це відноситься і до полімерним матеріалам, і до богів для куріння з деревини екзотичних рослин, і вже тим більше небезпечні бонги саморобні, які рекомендують робити з пластикових пляшок, коктейльних трубочок, використаних консервних банок.

Бонг для куріння — не спосіб убезпечити себе від отруйної дії нікотину і зовсім не варіант «здорового» куріння. Це всього лише спосіб урізноманітнити свої відчуття від вживання тютюну, можливо — спосіб заощадити або стати «своїм» у певному середовищі. Але всю шкоду від надходження в організм нікотину, продуктів горіння, диму зберігається, не змінюючи своєї негативної суті.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Бонг для куріння
Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння