Всяку чи біографію можна описати звичними словами — народився, вчився, жив? Безумовно, так. Але біографія Аллена Карра стоїть окремо у списку багатьох знаменитих людей, в тому числі авторів книг та методик щодо відмови від куріння. Пов’язано це з тим, що Аллен Карр не просто автор способи кинути палити, не просто людина, яка написала книгу, мільйонними тиражами видану в багатьох країнах і без рахунку розтиражовану по Інтернет-сторінках. Аллен Карр своєю біографією допоміг багатьом усвідомити: кинути палити можна. І дуже потрібно.

Народився Ален Карр(Allen Carr) в Лондоні, 2 вересня 1934 року. У віці 15 років він отримав місце розсильного в одній з бухгалтерських фірм Лондона. За його словами, він вперше спробував цигарку в 16 років, а до 18 років був завзятим курцем. В цей же час, а саме в 1952 році, Аллен Карр приступив до проходження військової служби в National Service Збройних Сил Великобританії. Після закінчення служби Карр поступає в коледж, де отримує диплом бухгалтера.

Всі ці роки він продовжував палити, в буквальному сенсі нарощуючи обороти і кількість викурених сигарет. Його особистий рекорд — понад 5 пачок в добу, тобто як мінімум 100 сигарет. Природно, таке нерозсудливість не могла не позначитися на фізичному і психологічному стані Аллена, і він неодноразово робив спроби кинути палити.

У ті роки найпоширенішим прийомом для відмови від сигарет був вольовий метод. Тобто, людина зусиллям волі повинен був стримувати позиви до сигарети і з усіх долати і фізичний і психологічний дискомфорт. Аллен Карр неодноразово пробував цей спосіб, але успіху він йому не приніс. Так тривало би курильна біографія Аллена Карра, якщо б не його вперте бажання кинути палити.

У 1983 році за рекомендацією близького знайомого, Аллен Карр звернувся в клініку до відомого психотерапевта. Проведена робота дала відмінні результати — Карр знайшов у собі сили розлучитися з сигаретою.

Однак кинув він не за переконання свого лікаря, а після самостійних слушних міркувань і аналізу наявних у нього особисто причин куріння. Отримані підсумки дозволили Кару зробити кілька висновків, які пізніше стали основоположними для його знаменитої книги. Таким чином, поштовхом до написання книги стало бажання пояснити, що і як допомогло йому самому відмовитися від сигарет.

Фактично, це біографія Аллена Карра — тільки описує вона не життя взагалі, а життя в процесі кидання палити.

Книга ця була написана в 1985 році, і вона негайно ж відразу ж стала бестселером, очоливши список найбільш популярних книг в 9 країнах світу. І донині «Легкий спосіб кинути палити» утримується на лідируючих позиціях. Так, приміром, це найбільш продавана книга про спосіб кинути палити і в ній описується найпопулярніший спосіб відмови від тютюнопаління.

Успіх книги про те, як кинути палити, породив у Аллена Карра ідею про написання інших аналогічних посібників. Це «Легкий спосіб кинути курити“, “ Легкий спосіб кинути пити», «Єдиний спосіб кинути курити назавжди», «Легкий спосіб для жінок, щоб кинути палити», «Легкий спосіб контролю над алкоголем», «Легкий шлях до схуднення», «Простий спосіб полюбити польоти на літаках», «Простий спосіб перестати турбуватися», «Легкий спосіб бути успішним», «Ілюстрований легкий спосіб кинути палити».

На хвилі успіху книг, Аллен Карр відриває клініку, яка отримала назву «Easyway», тобто «Легкий шлях». Це специфічний заклад, де надається медична та психотерапевтична допомога кидає палити. Своєрідність клінік «Easyway» полягає в персоналі. Кістяк фахівців складається з людей, які колись були курцями, але які відмовилися від сигарет з допомогою способу Аллена Карра. Сьогодні в 35 країнах світу працює більше 100 клінік «Easyway».

У червні 2006 року у Карра лікарі підтвердили діагноз Аллена Карра, про який здогадувався і він сам і його лікуючий лікар — рак легені. Стадія була инкурабельная, термінальна. Аллен Карр гідно підготувався до смерті, закликаючи уряд Великобританії боротися з тютюновим лоббі і вживати серйозних заходів проти поширення тютюнопаління.

Онкологи прогнозували, що проживе Карр не більше 9 місяців, і, як виявилося, у своїх прогнозах вони не помилилися: Аллен Карр помер 26 листопада 2006 року в Іспанії, в своєму будинку в передмісті Малаги.

Аллен Карр був двічі одружений, у нього шестеро дітей, з них двоє прийомних, одинадцять онуків і один правнук. На момент смерті стан Аллена Карра оцінювалися в 120 мільйонів фунтів стерлінгів або 230 мільйонів доларів.

Біографія Аллена Карра — не просто життєпис. Це один із прикладів, як людина, переконаний у власних силах і розуміє необхідність допомоги іншим, досягає успіху і приносить радість багатьом позбавлення від шкідливих звичок.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Метод Аллена Карра
Аллен Карр
Матеріали по темі


 • Помер Аллен Карр

  29.11.2006

 • Рука курця (Розбір книги Аллена Карра)

  25.01.2018

 • Легкий спосіб кинути палити

  06.09.2007

 • Кинути палити з Алленом Карром

  25.01.2018

 • Як кинути курити назавжди!

  15.10.2015

 • Десять способів кинути палити

  17.03.2016