Виступає як агоніст нікотинових ацетилхолінових рецепторів, знижуючи тягу до куріння. Це властивість анабазіна знайшло застосування в терапії тютюнопаління. Слід враховувати, що механізм дії та метаболізм анабазины вивчені недостатньо, що вимагає певної обережності.

Виступає як агоніст нікотинових ацетилхолінових рецепторів, знижуючи тягу до куріння. Це властивість анабазіна знайшло застосування в терапії тютюнопаління. Слід враховувати, що механізм дії та метаболізм анабазины вивчені недостатньо, що вимагає певної обережності.

Опис

В якості засобів, що застосовуються для полегшення відвикання від куріння, були розроблені таблетки, полімерні пластирі (плівки) і жувальна гумка на основі анабазіна гідрохлориду.

Таблетки «Анабазин» містять 0,003 г анабазіна гідрохлориду в якості діючої речовини. Плівки являють собою овальні полімерні пластинки білого кольору, просочені 0,0015 г анабазіна гідрохлориду. Жувальна гумка прямокутної або квадратної форми містить 0,003 г анабазіна гідрохлориду, а також жувальну основу і смако-ароматичні добавки.

Фармакологічна дія

У малих дозах анабазин помірно збуджує центральну нервову систему, з підвищенням дози проявляється його аналептический ефект, що призводить до подразнення дихального центру, посилення дихання, підвищення артеріального тиску. Високі дози викликають токсичні ефекти, подібні з такими при отруєнні нікотином, а нерідко і смерть внаслідок блокади вегетативних гангліїв і деполяризації нервово-м’язової передачі з розвитком асистолії.

Свідчення

Лікування нікотинової залежності, період відвикання від куріння.

Протипоказання

Гіперчутливість до анабазину або подібним за дією препаратів, патологічні кровотечі різного генезу та локалізації, у тому числі в анамнезі, артеріальна гіпертензія, порушення серцевого ритму, атеросклероз.

Способи застосування

Рішення кинути курити має виходити від самого курця, бути усвідомленим вибором. При використанні будь-якого засобу з анабазином, необхідно з першого дня відмовитися від сигарет повністю або зменшити кількість і частоту куріння в 2 рази, а до десятого дня лікування куріння має бути припинено повністю.

Таблетки застосовують внутрішньо або під язик щодня, за певною схемою.

У перші п’ять днів по одній таблетці 8 разів на день (через кожні 2 години) — вступна терапія. При появі ефекту переходять на лікувальну схему: з шостого по дванадцятий день по 1 таблетці кожні 2,5 години (6 таблеток в день), з тринадцятого по шістнадцятий день — по 1 таблетці через кожні 3 год, з сімнадцятого по двадцятий день — по 1 таблетці через кожні 5 год, з двадцятого по двадцять п’ятий день — по 1-2 таблетки на день.
У разі неефективності прийому таблеток до восьмого—десятого дня, курс припиняють, відновлення спроби кинути палити за допомогою анабазіна рекомендується не раніше ніж через 2-3 місяці.

Плівку наклеюють на десну за верхню чи нижню губу або суббуккально в перші 3-5 днів по 4-8 разів. При появі ефекту переходять на лікувальну схему: з п’ятого по восьмий день — по 1 плівці 3 рази в день, з дев’ятого по дванадцятий день по 1 плівці 2 рази в день, з тринадцятого по п’ятнадцятий день — по 1 плівці 1 раз в день.

Жувальна гумка надає дію за рахунок тривалого (не менше 45 хвилин) жування за схемою: перші 4-5 днів по одній резинці 4 рази на день. При позитивному ефекті лікування продовжують за схемою: з п’ятого-шостого по восьмий день — по 1 гумці 3 рази в день, з дев’ятого по дванадцятий день — по 1 гумці 2 рази в день, і далі до двадцятого дня по 1 гумці 1-2 рази в день.

У разі неефективності плівок або гумки до п’ятого дня використання їх припиняють, відновлення спроби кинути палити за допомогою анабазіна рекомендується не раніше ніж через 2-3 місяці.

Побічні явища

Побічні ефекти більшою мірою виражені в перші дні прийому лікарського засобу з анабазином. Це нудота, головний біль, підвищення артеріального тиску, порушення смакових відчуттів. Іноді потрібно зниження дози або повна відміна лікування, але в більшості випадків побічні ефекти проходять самостійно. Є дані про високий ризик розвитку синдрому Лайєлла (бульозна токсикодермія). Здебільшого всі побічні явища описані в інструкції по використанню.

Відгуки

Ефективний препарат, але вимагає вольового рішення кинути палити і дотримання схеми прийому. Пом’якшує явища нікотинової абстиненції.

Додаткові вказівки

Препарат не слід застосовувати без призначення лікаря.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Анабазин
Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння