Ви коли-небудь замислювалися, чому під час застілля після викуреної сигарети рука сама тягнеться за склянкою? Виявляється, цьому є цілком наукове пояснення.

Американські дослідники з’ясували, що нікотин значно уповільнює засвоєння організмом алкоголю, викликаючи обманне відчуття того, що “випито не так вже й багато“. При цьому випиті спиртні напої надовго “застряють“ у шлунку, надходячи в кров лише невеликими порціями, а бажане сп’яніння все не приходить.

Вчені підкреслюють, що саме спільне вживання алкоголю і нікотину в більшості випадків є причиною алкогольних отруєнь, які можуть мати вельми неприємні наслідки. Під впливом нікотину людина просто не в змозі тверезо оцінити свої сили і знати, коли потрібно зупинитися. Тобто просто кажучи, шкоду алкоголю і куріння щонайменше завдає колосальний шкоди здоров’ю курця.

Особливо вживання алкоголю разом з курінням сигарет особливо небезпечно для підлітків: ці заняття і окремо впливають на зростаючий організм згубний вплив, а разом вони чреваті розвитком хронічних захворювань печінки і шлунка, попереджають дослідники. Що ж, мабуть, недаремно американська кіноактриса Туллула Банкхед радила “ніколи не вдаватися до двох пороків одночасно».

Пасивне куріння — біч малолітніх дітей

Виявляється, пасивне куріння ще небезпечніше, ніж було прийнято вважати раніше. За багаторічними спостереженнями, воно надає особливо згубний вплив на дітей, і чим менше вік дитини, тим більше ступінь впливу.

Американські вчені спростували існуючу думку про те, що існує безпечний рівень впливу тютюнового диму на організм.

Фахівці звертають особливу увагу на необхідність запобігання впливу тютюнового диму в закритих приміщеннях, навіть якщо вони обладнані належним чином системами вентиляції.

За словами фахівців Департаменту Здорового Способу Життя при Центрі Ракових Захворювань Розвелла Парку (США), у маленьких дітей дихання частіше, ніж у дорослих, і тому тютюнового диму ними вдихається більше, що незабаром не сповільнить позначитися на їх здоров’ї.

Молодий організм постійно росте і розвивається, а що містяться в сигаретному димі речовини уповільнюють процес росту клітин, заявляють експерти.

При регулярному впливі нікотинового диму, багаторазово зростає ризик розвитку у дитини астми, бронхіту, запалення легенів і захворювань середнього вуха, а процес одужання сповільнюється. Причому, під впливом розуміється не тільки куріння в присутності малолітніх, але й їх перебування в прокуреному приміщенні. За словами фахівців, провітрювання та системи кондиціонування зменшують ризик такого впливу лише незначною мірою.

Як заявляють лікарі-педіатри, пасивне куріння багаторазово збільшує захворюваність у дітей, і батьки повинні про це знати.

Солідарність з медиками проявили і влада деяких країн, повністю заборонивши куріння в громадських місцях. Так, наприклад, справа в Шотландії. А в Америці влада пішла ще далі. Там в штатах Арканзас і Луїзіана на законодавчому рівні введено заборону на куріння в автомобілі в присутності малолітніх дітей. Більш того, в деяких штатах збираються ввести кримінальну відповідальність для курців вагітних жінок.

Що стосується Білорусі, то суспільство ще не дозріло до прийняття таких кардинальних заходів. Тут вирішили обмежитися законодавчою забороною куріння в громадських та адміністративних будівлях. За таке правопорушення накладається штраф у розмірі від трьох до п’яти базових величин.

Близько мільярда людей можуть померти в цьому столітті від хвороб, викликаних курінням, вважають вчені

Куріння тютюну призведе в цьому столітті до передчасної смерті близько 1 млрд. людина, що відзначається в ряді досліджень, представлених на міжнародній конференції з проблем хвороб, яка проходить у Вашингтоні.

Доповіді підготували Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Товариство боротьби з раковими захворюваннями у США і Міжнародний союз проти раку, які виступили ініціаторами цієї зустрічі.

«Навіть якщо споживання тютюнових виробів зменшиться у всьому світі, число курців буде зростати через збільшення населення планети», — зазначив директор Інституту охорони здоров’я Державного університету штату Джорджія Майкл Еріксен.

За даними, наведеними в дослідженні «Атлас ракових захворювань», куріння викликає смерть одного з кожних п’яти померлих від раку людей. При цьому в 2002 році рак легень був найпоширенішим видом серед 10,9 млн. пацієнтів.

У 2003 році на нашій планеті налічувалося близько 1,3 млрд. курців, причому приблизно 1 млрд. з них — чоловіки, але в останні роки спостерігається зростаюча популярність цієї шкідливої звички серед жінок.

Куріння може викликати сліпоту

Британські експерти в області охорони здоров’я наполягають на тому, щоб на пачках сигарет великим шрифтом було розміщено попередження про те, що куріння може стати причиною сліпоти.

Як показало дослідження, в якому взяли участь п’ять тисяч пацієнтів з усього Євросоюзу, куріння (у тому числі і пасивне) є причиною вікової дистрофії жовтої плями – захворювання, що викликає втрату центрального зору – майже у 30% випадків. На даний момент у Британії від цього захворювання страждають приблизно півмільйона осіб.

«Той факт, що куріння в деяких випадках призводить до сліпоти, доведений так само переконливо, як і те, що куріння викликає різні хвороби легень, в тому числі рак. Але, мабуть, можливі проблеми з легенями – недостатній аргумент для курців, щоб назавжди розлучитися із згубною звичкою. Лікарі вважають, що можливість втратити зір або стати причиною того, що його втратить близька людина, змусить курців серйозніше замислитися про проблему.

В даний час на пачках сигарет у Великобританії застосовуються наступні попередження: „Куріння вбиває“ і „Куріння може призвести до імпотенції“.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Тютюн і алкоголь
Спиртне і сигарети
Матеріали по темі


 • Платити за алкоголь та тютюн на Луганщині стали більше

  16.08.2007

 • Алкоголь і сигарети в найближчі кілька років можуть суттєво подорожчати.

  12.05.2008

 • У Пензі продовжують боротьбу з продажем алкоголю і тютюну неповнолітнім

  18.05.2008

 • Тютюн і алкоголь небезпечніше, ніж марихуана і екстазі

  16.07.2008

 • Алкоголь і тютюн

  03.09.2008

 • Алкоголь плюс тютюн

  26.09.2008