Хімічно Адаптол являє собою препарат, за своєю будовою, структурою і ефектів близький до природних метаболітів сечовини. У зв’язку з цим тропність тканин до Адаптолу висока, так само як і його біодоступність і ефективність. Препарат легко всмоктується, швидко та повно виявляє дію, практично позбавлений побічних ефектів.

Фармакологічна дія

Адаптол відноситься до групи анксіолітиків (транквілізаторів) і ноотропів. Адаптол практично повно всмоктується їх ШКТ — до 80%, після чого 40% дози зв’язується еритроцитами, а інша — знаходиться у вільному стані в плазмі, що дозволяє проникати активної речовини в усі органи і тканини.

Максимальна ефективність розвивається через 30 хвилин після прийому і тримається до 4 годин. Більша частина дози виводиться з сечею. Близько 45-30% — з калом у незміненому вигляді. Кумуляції активної речовини не спостерігалося.

Адаптол надає дію на нейромедіатори (ГАМК, адреналін, холін, серотонін) і на структури лімбіко-ретикулярного комплексу. Надаючи гальмівний вплив, він знижує або усуває тривогу, страх, емоційне напруження, в тому числі викликана перевтомою. При цьому Адаптол не чинить снодійного, миорелаксирующего дії, не впливає на швидкість розумової та фізичної реакції. Препарат поліпшує переносимість антидепресантів і снодійних, нормалізує фази сну.

Адаптол має також ноотропний ефект, порівнянний з популярними препаратами цієї групи. За рахунок стабілізації мембранного комплексу лімбічної системи і нормалізації роботи нейромедиаторного комплексу, Адаптол полегшує перебіг абстинентного періоду при лікуванні нікотинової залежності. Нікотинова залежність просто йде.

Форма випуску

Адаптол випускається у вигляді таблеток білого кольору (іноді з ледь помітним кремовим відтінком), з гірким смаком. Кожна таблетка містить 500 мг активної речовини (тетраметилтетраазабициклооктандион) і допоміжні добавки: метилцелюлозу і кальцію стеарат.

Свідчення

Призначається при неврозах і неврозоподібних станах, а також при станах, що протікають з симптомами неврозу — дратівливість, страх, нестійкий емоційний стан, тривога, невмотивоване занепокоєння.

Як засіб, що поліпшує переносимість антидепресантів, нейролептиків і транквілізаторів для зниження або усунення викликаних ними побічних ефектів. При болях у серці неясного генезу, не пов’язаних з ішемічною хворобою.

Як засіб, що полегшує протягом передменструального синдрому і при соматовегетативних скаргах в менопаузі. Як адаптогену і ноотропа для підвищення переносимості фізичних і психічних навантажень. У комплексному лікуванні нікотинової залежності для зниження тяги і послаблення синдрому відміни.

Спосіб застосування та дози

Адаптол приймається внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Середня добова доза — 10 г, максимальна доза на 1 прийом — 3 р. Мінімальний курс лікування — 7 днів, максимальний — до 3 міс.

Як засіб для зниження потягу до куріння призначається в дозі від 500 до 1000 мг на один прийом 3 рази на день, протягом 1,5 місяців. При необхідності курс може бути продовжений. В інших випадках призначається в дозі 500 мг 2-3 рази в день.

Протипоказання

Підвищена чутливість, непереносимість основного або допоміжних речовин. Вагітність та грудне вигодовування.

Побічні ефекти

Побічних ефектів у Адаптола практично немає, препарат добре переноситься всіма групами хворих навіть при тривалому курсовому прийомі.

Особливі вказівки

Високі дози можуть викликати легкі травні розлади. На початковому етапі лікування можливе зниження артеріального тиску і температури тіла. Дані стани не потребують відміни препарату і проходять самостійно протягом короткого часу.

Відгуки

Адаптол добре переноситься пацієнтами, а хороша переносимість, відсутність побічних ефектів зробили препарат зручним в амбулаторній психоневрологічної і наркологічної практиці.

Ціна

Вартість препарат Адаптол в аптеках від 280 до 370 рублів.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Адаптол
Матеріали по темі


  • Мебікар (Адаптол, Мебикс)

    23.06.2011