Куріння шкодить нашому організму. Більшість людей стверджують, що вони вже знають це, але дійсно курці розуміють, що саме вони пускають у своє тіло? У кожній сигареті міститься понад 4 000 різних хімічних речовин і добавок. А ви можете назвати хоча б 5 речовин, що входять до складу сигарети?

Знання – сила. А знання того, що саме проникає у ваш організм, допоможе вам прийняти виважене рішення щодо куріння. Якщо ви все ж і після цього вирішите продовжувати палити – це ваш вибір, але, принаймні, ви дізнаєтеся трохи про те, з чим саме зв’язуєтеся.

Ось 5 речовин, які були виявлені в осаді, що залишається після згоряння сигарет:

Миш’як

Улюблений отрута багатьох відомих вбивць. Миш’як використовувався для того, щоб позбавити життя таких відомих історичних особистостей, як Наполеон і король Англії Георг III.

Бутан

Це те смердюче речовина, яка міститься в рідини, використовуваної в запальничках. Напевно ви думаєте, що використовуєте його лише для того, щоб запалити цигарку, але його можна знайти і в самій сигарети! Щоденне вдихання цієї речовини завдає шкоди вашій дихальній системі.

ДДТ

Це пестицид, який колись був дуже популярним. Використання ДДТ було заборонено в 70-х рр., тому що було виявлено, що він служить причиною вроджених вад розвитку, робить негативний вплив на здоров’я людини, а також завдає шкоди навколишньому середовищу. Але, очевидно, він цілком влаштовує тих, хто вдихає його в свої легені і змушує їм дихати вагітних жінок і дітей.

Формальдегід

Це речовина зазвичай впорскують в мертві тіла для збереження їх зовнішнього вигляду, щоб вони не зблякли до похорону. Втім, я не можу стверджувати, що формальдегід має такий же ефект, коли його приймають живі люди.

Толуол

Це хімічна речовина зазвичай додають в бензин, щоб одержати бензол. Воно також міститься в розчиннику для фарби. Воно негативно впливає на роботу центральної нервової системи і може служити причиною таких станів, як запаморочення, мігрень, втома і депресія.

І ми перерахували лише кілька речовин з безлічі хімреагентів, що містяться в кожної викуреної вами сигареті.

Якби вас попросили випити формальдегід, ви б це зробили? А якщо б вам запропонували вдихнути ДДТ, ви б погодилися? Так чому ж курці не тільки охоче це роблять, але і платять за таку честь?

Чим швидше ви зможете кинути палити, тим краще. Втім, для багатьох це може бути складним, і якщо ви кидаєте палити неправильно, то можете знову закурити незабаром після того, як кинули.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Шкода куріння
Матеріали по темі


 • Атеросклероз

  06.08.2007

 • У чому шкідливість паління тютюну і як від нього позбутися

  20.08.2007

 • Яку дію надає куріння на ваш організм

  03.02.2008

 • Кидай курити! І переконай іншого…

  16.08.2008

 • Про шкоду паління

  22.09.2016

 • Дядько-курець

  08.02.2009