Всім курцям і некурцям як пам’ятка і попередження про шкоду і безглуздості тютюнопаління в 10 пунктах

Факт 1. Боротьба світів

У Великобританії Анти-тютюнова служба домоглася постанови, згідно з яким некурящий співробітник вправі вимагати компенсації. Першою таку компенсацію в розмірі 25 тисяч доларів отримала службовець однієї з лондонських фірм, що страждає хронічним бронхітом. З 1993 року у Великобританії заборонено палити в приміських поїздах.

У Норвегії заборонено палити скрізь, крім власного будинку і машини.

В Бельгії заборонено палити в приміщенні, де є діти, у медичних установах, на робочому місці, на вокзалі, в громадських місцях.

У Японії і Фінляндії медична діяльність вважається несумісною з курінням.

Факт 2. Палить дитина

Діти курящих матерів при народженні важать в середньому на 200 м менше, ніж діти некурящих. Всі шкідливі речовини при першій затяжці проникають через плаценту потрапляють в організм дитини. Причому концентрація нікотину, чадного газу, бензопірену та інших речовин у крові плода вища, ніж у крові матері.

Ризик несприятливого результату вагітності не залежить від кількості випалених цигарок, а знаходиться в прямій залежності від самого факту куріння.

Факт 3. Рак легенів

Людство дізналося про шкоду куріння лише в 50-ті роки прошлогостолетия.Активна боротьба з курінням почалася в 70-х роках, коли була встановлена прямий зв’язок куріння з раком легенів.

Факт 4. Безпліддя

Ароматичні вуглеводні, які є складовою частиною тютюнового диму, викликають загибель яйцеклітин. Ці речовини, потрапляючи в організм, діють зі специфічними білками – рецепторами. Це взаємодія запускає механізм загибелі яйцеклітин.Вчені запевняють, що ризик безпліддя особливо небезпечний у жінок, які почали палити в молодому віці.

У курящих жінок менопауза настає на 3 роки раніше, ніж у не курців.

Факт 5. Кальян – не альтернатива палінню сигарет

При курінні кальяну в організм надходить в 2 рази більше смол, нікотину й оксиду вуглецю, в 3 рази більше нікотину. Збільшення шкідливих дозувань пов’язано з тим, що час куріння кальяну становить в середньому 45 хвилин, але найчастіше воно збільшено до декількох годин, так що організм отримує підвищену дозу канцерогенів. Крім того, колективне куріння кальяну сприяє ще і передачі інфекційних захворювань.

Медики говорять про появу «кальяновой залежності», яка за своїм руйнівних наслідків для здоров’я нітрохи не краще прихильності до сигарет.

Факт 6. Вакцина проти куріння

У 2010 році очікується закінчення клінічних випробувань вакцини проти куріння. Її дія полягає в утворенні антитіл в крові, які перешкоджають надходженню нікотину в мозок. Імунна система сприймає нікотин як чужорідне речовина і повністю дезактивує його дія на організм. Курець не отримує від сигарети ніякого задоволення.

Медики планують, що вакцинація буде проводитися один раз на рік.

Факт 7. Приховані докази шкоди

Докази шкоди від пасивного куріння були отримані ще в 1982 році… в одній з лабораторій компанії Philip Morris, але ці відомості дійшли до широкої громадськості лише в 1992 році. На початку вісімдесятих дослідники проводили досліди, в ході яких тварин піддавали впливу тютюнового диму в значно менших концентраціях, ніж при активному палінні. У тварин утворилися виразки на слизовій оболонці носа, а потім підвищилася частота злоякісних новоутворень верхніх дихальних шляхів. Найбільша компанія з виробництва сигарет приховувала наукові дані 10 років!

Факт 8. Зниження тривалості життя

Паління вб’є приблизно половину тих, хто почав палити в підлітковому віці і буде продовжувати палити протягом життя. Сорок років досліджень у розвинених країнах світу довели, що паління вбиває приблизно половину стійких курців, які пристрастилися до цієї звички у підлітковому віці, причому половину з них — до досягнення ними віку 70 років.

Факт 9. Алкоголь і куріння

Алкоголь пригнічує ферменти, переробні в організмі чужорідні речовини. Шкідливі компоненти тютюнового диму довше перебувають в організмі, внаслідок чого зростає тривалість тютюнової інтоксикації, підвищується надходження нікотину та інших речовин в мозок. Алкоголь і шкідливі компоненти сигаретного диму «доповнюють» і підсилюють дію один одного.

Факт 10. «Букет» захворювань

Наслідком постійного куріння є цілий «букет» захворювань:

 • Злоякісні пухлини легень, гортані, порожнини рота, глотки, стравоходу, сечового міхура, нирок, сечовивідних шляхів, матки, підшлункової залози, шлунка.
 • Хронічні інфекції внаслідок зниження імунітету.
 • Хронічні захворювання легень, насамперед, хронічний бронхіт та емфізема легенів.
 • Серцево-судинні захворювання, в тому числі, інфаркт міокарда, атеросклероз судин, тромбоз, облітеруючий ендартеріїт ( «хвороба курців»).
 • ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Статистика
  Матеріали по темі


  • Сумна статистика тютюнопаління

   18.01.2009

  • Боремося з «згубною звичкою» – в мережі

   26.08.2009

  • Трохи нікотинової статистики

   26.08.2009

  • Статистика споживання сигарет на одну людину на рік (дані 2007 року)

   26.08.2009

  • Щорічно 45,5 тисяч британок ставлять діагноз – рак грудей

   26.08.2009

  • Акцизи на тютюн: Як дорого Росії обходяться дешеві сигарети

   03.09.2009