При погляді на нього розумієш, що Бутусов майже не змінився. Він відповідає у відповідь на комплімент: «Просто ми рідко зустрічаємося». «Ми» в даному випадку — це не В’ячеслав і нижчепідписаний людина з диктофоном, «ми» — це Бутусов і публіка. Чия в цій рідкості зустрічей була провина? Колишнього архітектора, що співав про «скутих одним ланцюгом», а потім пішов у тінь? Чи публіки, не бажала більше йти на занурення разом з «Наутилусом Помпіліус»?

Сьогодні Бутусов раптом вийшов зі студії і поїхав по країні. У країні його чекали.

Про славу

– Я цей період щасливо минув і прийшов до висновку, що тільки в одному розумінні може існувати слава. Повноцінна. Коли ангели славлять Бога. У понятті людському слави не існує – вона вся там, нагорі. А у нас це втрачено. У нас найчастіше використовуються сурогатні поняття. Побутові, споживчі. Ми боїмося високого значення.

— Слава нічого не варто. Суть нашого споживчого товариства в тому, щоб чимось харчуватися. Це на стику вампіризму. Відбувається витискання людського соку. А щоб добути людський сік, на людину треба тиснути. А якщо людина вже порожній, тиснути треба сильно. Це сумно. Я, звичайно, сильно перебільшую — в силу своєї брутальності, або, простіше кажучи, грубості.

Про концерти

— Це моя хвороба. Мені навіть один хороший знайомий сказав: «Перестань говорити, як ти не любиш концерти. Перестань, і побачиш, як світ навколо тебе зміниться». От я вчора розмовляв з дочкою Софією. Їй десять років. І ми обговорювали, як вона робила уроки з англійської. І вона мені каже: «Не люблю я ці вправи». А я їй: «Так краще полюбити, Софія». А сам думаю: які чудові слова я кажу! Мені б їх закріпити для себе, ці слова. Я стільки років тягаю за собою так багато нелюба, яке могло мені принести користь. До нього треба було просто поміняти відношення.

Про зачіски

– Щось пробував, але тепер заспокоївся. Причому, уявляєте, яке це справило враження, якщо у людини за 45 років один або два рази змінилася зачіска, а мені нагадують про це досі? І при цьому за ті ж 45 років свого життя я примудрився зробити кілька хороших справ, і ніхто про це не знає. Наприклад, була боротьба з вадами. Я вважаю, що це – досягнення, про яке можна сказати з поважним виразом обличчя.

Про пороки

— За ступенем мерзопакостности для мене першим ділом йдуть куріння, алкоголь, наркотики. Вади – такого рівня чортовиння, яка заважає твоїм пошукам. І повернути все хороше, що ти проміняв на таку погань, не можна. Немає зворотного процесу. Ми можемо тільки вичистити погань. А чим наповнити те місце, яке вона займала – вже друга проблема.
— Поки я пив, як свиня, у мене було псевдонаполнение життя. Тіло роздувається, в голові — жовтий дим… І ти в себе вже нічого не в змозі прийняти – ні на емоційному рівні, ні на фізичному. Ти можеш тільки вивергати з себе якісь гидоти, раздувшись від цього болотного газу.
— Стан я називаю жах. Коли людина боїться вийти на вулицю, перейти дорогу… Це найвища ступінь тупізни. Нечутливості. Тому що тупизна – не дурість, тупизна – це бездушність. Як правило, до такої міри ницості опускаються люди, які, як раз, не дурні. Я не себе зараз маю на увазі – я маю на увазі тих людей, які у мене на очах гинули. Як правило, це були талановиті і розумні люди, які не могли змиритися з тим, що вони – ніхто і ніде. А коли людина не уявляє собі шляху, по якому йти, він в легкодухості і безсиллі, послизнувшись, може скотитися.

Про дітей

– Дитина… В ньому є очевидна цілісність. Ти бачиш перед собою людину, яка не розтерзаний ненужностями. В дітях ясно. В їх очах ясно. І вони точно знають, що вони зараз хочуть.
– Моєму синові Данилу чотири. Чудовий вік. Коли Данило починає якесь слово освоювати, він шукає, як би його використовувати. Наприклад, запам’ятав слово «траволатор»… І спробуй знайди застосування такого слова! Виявляється, все дуже просто: приходить людина в гості, ти до нього підходиш і питаєш: «А ви бачили траволатор?» І все! Одне те, що людина в такому віці задає таке питання, змушує заворушитися.
– Було б здорово, якщо б дитина опановувала і музику, і малювання. Дитинство –єдиний період, коли дозволено все спробувати, і все це буде на користь. Потім масштаби звужуються. Потім все глибше і глибше ми занурюємося в світ мікробів і бацил.

Слова або ноти?

– Я раніше безвідповідально думав, що музика – чудова річ. Вона не пов’язана з конкретними образами. А слова або, припустимо, живопис, вимагають більш відповідального підходу. Але, може бути, я коли-небудь зрозумію, що і звуки вимагають відповідальної реакції.

Про себе і характер

— Є люди діяльні, є бездіяльні. Я не відрізняюся особливою діяльністю і завзяттям. Моя зброя – терпіння.
– Я по натурі садомазохист. Мучусь сумнівами. Але я зрозумів, що це самокатування треба використовувати, як черниці – вериги свої. Для того, щоб це допомагало не відволікатися від самого важливого. Самокатування — інтимний процес. Іншим на нього наплювати. Ніхто навіть співчувати не буде, крім рідних і близьких. Але рідним і близьким теж не можна це, за великим рахунком, демонструвати. Вони чутливі люди. Як правило, поряд з такими самоистязателями, виявляються люди саме чутливі.
– Я, як містобудівник, не повинен вигадувати ніяких засобів – я повинен використовувати той ландшафт, який мені дано.
– У різний період часу, займаючись різними екзерсисами, я відчував радість неофітства. Захоплення від того, що відкривав щось нове. Коли я ходив у художню школу, у мене це в кожному класі відбувалося. Спочатку ти вчишся малювати олівцями, потім аквареллю, потім гуашшю, потім маслом. А потім тебе вчать ліпити з глини… Мене може захопити будь-яка робота.

Про бажаннях

– Після метро в Єкатеринбурзі моя кар’єра будівельника закінчилася. Я під час ремонту в квартирі, наприклад, був на підхваті у дружини моєї. Це вона уявляла, як все повинно бути. Я міг тільки практичні поради давати і, за великим рахунком, ніяк себе не проявив. Нічого дивного. Я для себе тоді прекрасне відкриття зробив: не треба бути фахівцем у якійсь галузі, краще бути універсальною людиною.
– Людина, яка уявляє собі, чого він хоче, це може побачити. А якщо може побачити, може і втілити. Коли можеш сформулювати бажання, воно збувається.
— Якби я сфокусував свідомість і не відволікався на дрібниці, я стояв би на хмарі і співав би подяку Господеві Богу. Але у мене духу не вистачає піднятися на такий рівень.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння