Шлунок курця піддається атакам практично зі всіх сторін. По-перше, це безпосередньо нікотин і компоненти тютюнового диму, які заковтуються зі слиною і всмоктуються через шлунок, одночасно надаючи на його слизову шкідливий вплив.

Голодна слина провокує вироблення ферментів і кислот, які потрапляють в порожній шлунок і руйнують слизову оболонку, яка у курців слабо захищена истончившимся шаром муциновой слизу. З часом, вироблення травних ферментів стає хаотичною, порушується її періодичність.

По-друге, потрапляючи в кров, нікотин, дим, їх метаболіти і компоненти мають спільну, системну дію на організм, яке позначається, в тому числі, і на органах ШКТ. Так, стимуляція нікотином симпатичної нервової системи викликає порушення рухової активності шлунка, викликаючи порушення тонусу і евакуації вмісту шлунка.

Це призводить до патологій всій ферментної системи, ще більше посилюючи стан шлунка і приводячи в кінцевому підсумку до хронічних захворювань: гастродуоденитам, виразкової хвороби, онкопатологиям.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Шлунок курця
Здоров’я курця
Куріння і шлунок
  Матеріали по темі


  • Наслідки куріння для організму

   16.11.2009

  • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

   07.02.2010

  • Рак шлунка

   10.02.2010

  • Виразка шлунку

   10.02.2010

  • Які хвороби купує курець

   14.02.2010

  • Відповідь Большакову Олександру Андрійовичу “Шукаю лікаря-Ткач Леонід Михайлович”

   08.10.2010