Виявити, які сигарети найпопулярніші в світі і скласти загальносвітової визнаний рейтинг сигарет практично неможливо. Є, звичайно, певні рейтинги, пов’язані з попитом, з продаваемостью, впізнаваністю бренду, але назвати їх ТОП-листом саме переваг не можна — адже бренд дізнаються не лише курці, а купують сигарети не завжди ті, хто буде їх палити.

Так і суб’єктивно сигарети сприймаються по-різному в різних країнах, навіть якщо це сигарети однієї марки. Якість вихідного тютюну, комбінація сортів, вимоги держстандартів і санітарних норм(різняться від країни до країни) визначають смак мішки, фортеця сигарети, надані нею ефекти.

А тому для кожної країни визначається власний рейтинг тютюнової продукції, на основі даних опитування тих, хто курить сигарети тих чи інших марок.

Для Росії цей список досить стабільний — протягом 5 років лідери не змінюються, а лише переміщуються в межах пари рядків. Навіть горезвісний фінансова криза не перешкода — ті, хто був змушений перейти на дешевші цигарки, зазначили, що знову повернуться до колишніх сигарет з групи лідерів, як тільки стабілізується власне фінансове становище.

Для порівняння — три позиції, представлені для наочності у вигляді таблиці.

2008 рік2009 рік2010 рік
1WinstonKentWinston
2KentWinstonL&M
3L&MParliamentParliament
4ParliamentL&MKent
5MarlboroPall MallBond Street
6Bond StreetAlliancePall Mall
7MoreLDMarlboro
8AllianceЯваLD
9LDOptimaAlliance
10ЯваДукатПетро Перший

Досить цікава ситуація, яка окреслила тенденцію в цілому: незважаючи на зниження купівельних можливостей, курці не знайшли в собі сили відмовитися(в масі своїй) від спокуси купувати дорогі, але такі «смачні» і улюблені ними сигарети.

Цікаво, що самі курці знають цю свою особливість, а точніше хворобливе потурання куріння як різновиду побутової наркоманії: вони не можуть знайти грошей на купівлю продукту харчування і відмовитися від прийому їжі(або достовірно обґрунтувати відмову від покупки для членів сім’ї), але докладуть всі сили, щоб знайти кошти на пачку або хоча б сигарету. У хід йде все: від гарячкового пошуку «заначок» до рішучого позики у сусідів.

У США ситуація з популярними марками по-своєму цікава: перші позиції розділили Winston і Camel, а далі помічені Davidoff, Chesterfield і знаменитий Lucky Strike — чи не символ палить Америки.

В Європі смак інший — там навіть жінки люблять міцні сигарети, а тому зрозуміло лідерство незмінного міцного Winston, Bond Street, Gauloises, Vogue і Gitanes.

Різноманітні рейтинги умовні і суб’єктивні, і якщо провести ретельний аналіз тих, які проводяться маркетинговими відділами тютюнових компаній і незалежними аналітиками, то різниця буде досить істотна.

У кожного курця свій власний рейтинг сигарет, на який впливає маса факторів: від поточного матеріального становища до елементарної можливості придбати ту чи іншу марку.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Рейтинг сигарет
    Матеріали по темі


    • Які сигарети найкращі?

      07.11.2010